20 روش هوشمندانه کسب درآمد آنلاین

چه کسی از کسب درآمد بیشتر خوشش نمی‌آید؟ برای این کار می توانید شغل دومی را انتخاب کنید، اما اگر برای انجام دادن آن وقت ندارید؛ بهتر است که زمان خود را بر روی کسب درآمد از اینترنت بگذارید. با ما همراه باشید تا زیرکانه‌ترین شیوه های کسب درآمد اینترنتی را با شما در میان بگذاریم.

1. شرکت در نظرسنجی‌ها

آیا از شرکت در نظرسنجی ها لذت می برید؟ برخی از کمپانی ها برای دریافت اطلاعات بیشتر نظرسنجی هایی را برگزار کرده و بابت شرکت در آن به افراد مبلغ یا جایزه‌ای می دهند. هرچند با این گزینه شما به درآمد قابل توجهی دست نخواهید یافت، اما روشی است که می توانید در مدت زمان کوتاهی انجام دهید.

 

2. ایجاد یک وبلاگ

با ایجاد یک وبلاگ و نوشتن محتوای جذاب و کاربر پسند می توانید از طریق تبلیغات و لینک های زیرمجموعه گیری اقدام به کسب درآمد آنلاین کنید. برای موفقیت در این زمینه نیاز است که توانایی نوشتن خوبی داشته باشید و بتوانید وبلاگ خود را با لینک های قدرتمند از سایر سایت ها (بک لینک) بالا بیاورید.

 

3. فروش وسائل در سایت های حراجی

وب سایت هایی وجود دارند که به شما این امکان را می دهند که وسائل خود را به فروش بگذارید. در این زمینه می توان به نمونه های داخلی مانند: ایسام، دیوار و غیره اشاره کردکه از طریق آنها می توانید وسائل دست دوم و حتی تازه خود را به فروش برسانید.

 

4. عضویت در بخش پشتیبانی

برخی از شرکت های برای پاسخگویی به سوالات کاربران خود به نیروهایی نیاز دارند که این کار را انجام دهند. البته این مورد بستگی به تخصص و زمان آزاد شما دارد.

 

5. طراحی اپلکیشن موبایل

برای گوشی های هوشمند می توانید نرم افزار و یا بازهایی را طراحی کنید که افراد برای استفاده از آنها باید مبلغی را پرداخت کنند. برای دریافت ایده این کار می توانید به اپلکیشن بازار سر بزنید و متوجه شوید که دیگران چگونه با این روش اقدام به کسب درآمد میلیونی کرده اند.

 

6. انجام آزادکاری

همه ما تخصص هایی را داریم که می توانیم از آنها برای کمک به دیگران و البته کسب درآمد استفاده کنیم. به عبارتی می توانید با ثبت نام در سایت های آزادکاری (مانند پونیشا) تخصص های خود را مشخص کنید تا اگر شخصی به تخصص های شما نیاز داشت، بتوانید با انجام دادن کار وی مبلغی را به عنوان حق الزحمه دریافت کنید.

 

7. فروش تصاویر و فایل های مدیا

برای افرادی که به کارهای هنری می پردازند، آنها هم می توانند با استفاده از وب سایت هایی که وجود دارند، کارهای هنری خود را مخاطبان معرفی کرده و در نهایت آثار خود را به فروش برسانند.

 

8. به اشتراک گذاری دانش

شاید برایتان جالب باشد که خیلی ها تنها با اشتراک گذاری معلومات خود به کسب درآمد مشغول هستند. می توانید دانش خود را در قالب کتاب، مقالات VIP، پکیج و یا دوره های آنلاین به فروش برسانید.

 

9. مشاوره اینترنتی

خیلی از شرکت ها هستند که همچنان وارد حوزه کسب و کارهای آنلاین نشده اند و برای انجام این کار با مشکلاتی مواجه هستند. شما به عنوان یک فرد کار بلد و متخصص می توانید به این شرکت ها مشاوره های لازم برای ورود به فضای اینترنت و شیوه های صحیح فعالیت را آموزش دهید و البته درآمد خوبی را هم کسب کنید.

 

10. پیشنهاد در شبکه های اجتماعی

یکی از شیوه های موثر در بازاریابی، بازاریابی غیرمستقیم است. در صورتی که در شبکه های اجتماعی فعالیت مناسب و دنبال کننده های زیادی داشته باشید حتما شرکت ها و افرادی به شما پیشنهاد خواهند کرد که محصول یا خدمات آنها را به دنبال کنندگان خود پیشنهاد کنید و قطعا این پیشنهاد بدون دریافت پول نخواهد بود!

 

11. استفاده از لینک های زیر مجموعه گیری

برخی از وب سایت های ارائه کننده محصول و خدمات برای افزایش فروش خود اقدام به استفاده از لینک های زیرمجموعه گیری می کنند. به عبارتی این وب سایت ها لینک یا کدی مخصوص به شما در اختیارتان قرار می دهند که اگر شخصی با استفاده از آن لینک یا کد اقدام به خرید و یا عضویت کند، شما به عنوان معرف درصدی را دریافت خواهید کرد.

 

12. نویسندگی و ترجمه

محتوا قسمت اصلی وب سایت ها است. برخی از وب سایت ها برای تولید محتوای خود به افرادی نیاز دارند که این کار را انجام دهند. شما می توانید با نویسندگی در سایت های دیگران به کسب درآمد بپردازید.

 

13. دریافت نمایندگی

کسب و کارهایی هستند که برای افزایش فروش خود به افراد مشتاق نمایندگی می دهند که بتوانند برای خودشان کسب و کار آنلاینی را راه اندازی کنند. در این خصوص می توان به دو مورد نمایندگی هاستینگ و فروش شارژ اینترنتی اشاره کرد که افراد زیادی به سمت آنها جذب شده اند.

 

14. طراحی وب سایت

خیلی ها دانش و تخصص لازم برای ایجاد وب سایت را ندارند اما به آن نیاز ندارند! پس اگر شما این تخصص را در خود دارید؛ می توانید با طراحی وب سایت برای افراد و شرکت ها اقدام به کسب درآمد کنید.

 

15. خرید و فروش دامنه

شخصا به این کار می‌گم تجارت خاکستری! در این حالت شما دامنه هایی را که فکر می کنید خاص هستند را ثبت می‌کنید و سپس منتظر می مانید تا شخصی علاقه‌مند به آن دامنه پیدا شود و آن را از شما خریداری کند. به عبارتی اگر زرنگ باشید می توانید یک دامنه ملی را با قیمت 15 هزار تومان برای پنج سال ثبت کنید و سپس آن را با قیمت 1 میلیون و حتی بیشتر به فروش برسانید.

 

16. سایت های همکاری در فروش

این روش شباهت زیادی به همان حالت عضوگیری دارد – با این تفاوت که سایت های همکاری در فروش برای شما پنل و فروشگاهی می دهند که خودتان می توانید آن را مدیریت کنید و با فروش رساندن محصولات آن سایت به درآمد برسید. به عبارتی در این حالت کارهای تامین جنس با شرکت همکاری در فروش و بازاریابی با شما خواهد بود.

 

17. وب سایت های کلیکی

یکی از شیوه های قدیمی که می توان گفت خیلی ها حتی آن را امتحان کرده اند، روش وب سایت های کلیکی است. شما با عضویت در این وب سایت ها بابت کلیک بر روی تبلیغات و یا انجام برخی کارها مبلغی را دریافت می کنید. اگر از این روش استفاده نکرده‌اید، توصیه می کنم اصلا سراغ اش نرید!

 

18. خدمات سئو

وب سایت ها برای اینکه بتوانند در موتورهای جستجو دیده شوند، باید سئو شده باشند که اتفاقا خیلی از مدیران سایت ها با این موضوع آشنایی ندارند و به همین دلیل وب سایت‌شان بازدید مناسبی ندارد. حال برخی افراد و شرکت ها با ارائه خدمات سئو ترافیک اینگونه وب سایت ها را افزایش داده و البته برای این کار پول خوبی را هم دریافت می کنند.

 

19. گرافیک کار

یکی از مواردی که درآمد خوبی دارد و البته کمتر جایی دیدم که به آن اشاره شده باشد، امور گرافیکی است! از بنرهای تبلیغاتی گرفته تا طراحی لوگو و یا PSD وب سایت مواردی هستند که یک گرافیک کار می تواند انجام دهد. برخی از این افراد حتی درآمد بالای ده میلیون تومانی دارند اما برای رسیدن به این درآمد باید واقعا حرفی برای گفتن داشته باشید!

 

20. وب سایت های خدماتی

وب سایت هایی وجود دارند که حتی دفتر فیزیکی و کارمند ندارند اما درآمدهای خوبی دارند و دلیل آن هم مشخص است! تمامی کارها از طریق نرم افزار اینترنتی صورت می گیرد. درکل راه اندازی وب سایت می تواند منجر به کسب درآمد اینترنتی شود و این به خود شما بستگی دارد که چه وب سایتی را راه اندازی کنید و چگونه از آن اقدام به کسب درآمد کنید.

 

جمع بندی

اینترنت بستری است که به هر فردی امکان کسب درآمد و پول را فراهم کرده است و کافیست که بخواهید و اقدام کنید. خوشحال می شویم که نظرات شما را درخصوص شیوه های کسب درآمد اینترنتی بدانیم. به عبارتی از چه روش هایی استفاده کردید؟ و کدام یک بازدهی مناسب‌تری داشت؟

5/5 - (1 امتیاز)
مقالاتی که شاید خوشتان بیاید

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.