آموزش ایجاد لینک دانلود مستقیم

تا چند سال پیش اگر کاربران بر روی لینک‌های غیر HTML مانند فایل های MP3، PDF و حتی تصاویر کلیک می کردند، آن فایلها بر روی کامپیوتر کاربران دانلود می‌شد. اما امروزه این روال تغییر کرده و دیگر مانند گذشته نیست.

امروزه مرورگرها بیشتر فایل ها را به جای دانلود، اجرا می کنند. برای مثال، وقتی بر روی لینک یک فایل صوتی کلیک می کنید، مرورگر آن را پخش می کند و یا فایل PDF را در خود نمایش می‌دهد.

حال اگر نخواهید که فایل‌های وب سایت شما بدین طریق اجرا شوند، می توانید یک متن بگذارید و به کاربران بگویید که بر روی لینک راست کلیک کنند و گزینه “Save File…” را انتخاب کنند!
راه حل مناسبی نیست؟ پس با ما همراه باشید تا نحوه ایجاد لینک های دانلود مستقیم را به شما نشان دهیم.

چگونه لینک دانلود مستقیم ایجاد کنیم؟

مرورگرها فایل های مدیا و متنی را می توانند در خود اجرا/نمایش دهند. بنابراین، ما می توانیم با تغییر فرمت فایل ها این عملکرد مرورگرها را دور بزنیم! اما چگونه؟

روش انجام کار بسیار ساده می باشد، کافیست تا فایل مورد نظر خود را به صورت فشرده و با یکی از فرمت های RAR و یا ZIP آپلود کنید و سپس به فایل فشرده شده لینک ایجاد کنید. به صورت زیر:

در این صورت مرورگر به اجبار فایل را دانلود خواهد کرد.

ایجاد لینک دانلود با PHP

در روش قبلی (فشرده سازی فایل ها) شاید با مشکلاتی مواجه شوید و یا حتی نخواهید این کار را انجام دهید. به همین دلیل اگر وب سایت شما از زبان PHP پشتیبانی کند، می توانید از این روش استفاده کنید.

در این روش فایل اصلی را آپلود خواهید کرد. سپس یک فایل PHP به همان نام ایجاد می کنید. برای مثال اگر نام فایل book1.pdf می باشد، یک فایل خالی به نام book1.php ایجاد کنید.

اکنون کدهای زیر را به سند PHP اضافه کنید:

فایل PHP را هم در همان مسیر فایل اصلی آپلود کنید. سپس در سایت خود به فایل PHP لینک بدهید.

اکنون اگر کاربر بر روی لینک کلیک کند، برنامه PHP فایل مورد نظر را جهت دانلود به مرورگر کاربر ارسال خواهد کرد.

آموزش ایجاد لینک دانلود مستقیم
3.5 (70%) 6 vote[s]
مقالاتی که شاید خوشتان بیاید
1 نظر
  1. سپهر می گوید

    آقا دمت گرم
    واقا عالی بود
    موفق باشی

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.