۵ نکته ساده برای ثروتمند شدن تا ۳۵ سالگی

می‌دانیم که پول می‌تواند خوشحالی را برایمان به ارمغان بیاورد. اما کار برای خود و داشتن یک حساب بانکی پر از پول به همین سادگی‌ها بدست نمی‌آید. برای اینکه بتوانید میلیاردر شوید باید با عوامل متعددی برخورد کنید که برخی از آنها خارج از کنترل ما هستند.
با تمام این وجود، نباید رویای ثروتمند شدن را از خود دور کرد. افراد زیادی از طریق کار بر روی توسعه مهارت‌های فردی توانسته‌اند در سنین جوانی به موفقیت‌های بزرگ برسند؛ پس شما هم بدون هیچ معطلی نکات گفته شده در این مطلب را به کار گیرید و نتایج آنها را به مرور در زندگی خود ببینید.

نکته۱: یاد بگیرید چگونه مشکلات را حل کنید

بسیاری از افرادی زمانی که با مشکلی مواجه می‌شوند، منتظر حل آن مشکل از طرف افراد دیگر می‌مانند. اما شما باید خیلی سریع خودتان دست به کار شوید. اگر در یک شرکت و یا سازمانی مشغول به کار باشید، به همین سادگی می‌توانید خود را به عنوان یک مهره حیاتی ثابت کنید و روند ترفیع شغلی خود را سرعت بخشید.

همچنین اگر برای خودتان کار می‌کنید، مهارت حل مسئله کمک می‌کند تا با مشکلات کمتری مواجه شوید و زمان و هزینه زیادی را از این بابت از دست ندهید.

 

نکته۲: شغل دوم داشته باشید

به احتمال زیاد برای اینکه بتوانید شغل دوم خود را ایجاد کنید، باید شب‌ها، روزهای تعطیل و هر زمان که فرصت داشته باشید را هم صرف کار کنید. شاید بگویید بیرحمانه است، اما در مقدمه اشاره کردیم که حساب بانکی پر از پول به همین سادگی‌ها بدست نمی‌آید!

برای شروع تمرکز خود را روی جذب ۳ مشتری بگذارید (دوستان و افراد خانواده قبول نیست!). پس از اینکه ۳ مشتری نخست خود را جذب کردید، روی چگونگی جذب ۳۰ مشتری تمرکز کنید. اگر طی ۳ ماه نتوانستید حداقل ۵ میلیون تومان از شغل دوم خود درآمد کسب کنید؛ شاید بهتر باشد سراغ ایده درآمدزایی دیگری بروید.

یک ایده عالی برای شغل دوم: کسب درآمد آنلاین از طریق وب‌سایت

نکته۳: از خرید اقساطی اجتناب کنید

بسیاری از مردم به خرید اقساطی علاقه خاصی دارند، اما توصیه می‌شود که شما از این دست افراد نباشید! شاید در ابتدا خرید اقساطی ایده‌ آل به نظر آید اما به مرور متوجه خواهید شد که در حصاری از اقساط مختلف گرفتار شده‌اید که درآمد شما را به طور کامل بلعیده و دیگر چیزی برای پس انداز باقی نخواهد ماند.

 

نکته۴: مهارت‌های مدیریت زمان را یاد بگیرید

بیشتر از آنچه که بتوانید فکرش را بکنید، روزانه زمان زیادی از عمر خود را بدون هیچ استفاده درستی از دست می‌دهید. برای اینکه بیشتر از این با ارزش‌ترین دارایی فردی خود را از دست ندهید به شدت توصیه می‌کنیم که مهارت‌های مدیریت زمان را یاد بگیرید و در زندگی خود پیاده سازی کنید.

برای شروع با حذف اپلیکیشن شبکه‌های اجتماعی (مانند: اینستاگرام، تلگرام، فیس‌بوک و…) شروع کنید. در صورت نیاز ضروری به آنها می‌توانید از طریق نسخه دسکتاپ کار خود را انجام دهید.

 

نکته۵: روابط اجتماعی خود را کنترل کنید

ابتدا روابط دوستانه غیر هدفمند خود را تا حد امکان کاهش دهید. ایجاد ارتباطات جدید و گسترش دایره افرادی که می‌شناسید می‌تواند به کسب و کاری که راه اندازی کرده‌اید سودمند باشد. اما باید توجه کنید که تنها با افرادی در تعامل باشید که سرشار از انرژی مثبت و نگرش خوشبینانه باشند.

3/5 - (1 امتیاز)
منبع Quora
مقالاتی که شاید خوشتان بیاید

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.