راه و روش های کسب درآمد در هنگام خواب

کسب درآمد برای همه ما مهم هست و همیشه می خواهیم بر مقدار آن بیفزایم، ولی مشکلی به نام زمان وجود دارد. در اصل اکثر مردم بابت زمانی که می فروشند [کار می‌کنند] مبلغی را به عنوان درآمد دریافت می کنند. پس اگر ساعات کاری به پایان رسد، کسب درآمد شما نیز در آن روز به پایان خواهد رسید. بنابراین این ایده که بتوانید حتی هنگام خواب هم به کسب درآمد خود ادامه دهید می تواند موضوعی جذاب باشد. اگر شما هم علاقه مند به کسب درآمد بیشتر هستید این مقاله از رسالرن را تا انتها دنبال کنید تا شیوه های مختلف این کار را به شما نشان دهیم.

 

1- راه اندازی وب سایت

راه اندازی وب سایت در حال حاظر محبوب ترین روش برای کسب درآمد منفعل می باشد. راه اندازی وب سایت (یا وبلاگ) بسیار ساده بوده و تنها بابت فضای وب (هاست) و آدرس اینترنتی (دامنه) مبلغ کمی را باید پرداخت کنید. پس از اینکه وب سایت خود را راه اندازی کردید، باید برای آن محتوایی جذاب تهیه و تولید کنید که مردم برای مطالعه و به اشتراک گذاری آنها علاقه نشان دهند. به زبانی ساده تر، اگر می خواهید که از وب سایت خود کسب درآمد کنید باید بازدید کننده داشته باشید و بدین منظور می‌بایستی محتوای ارزشمند و متناسب با موضوع سایت خود تولید کنید. پس از انجام این فرآیند شما می توانید از طریق روش های زیر اقدام به کسب درآمد کنید:

کسب درآمد از طریق دریافت کمیسیون. یکی از روش هایی که همه مدیران وب سایت ها می توانند با استفاده از آن کسب درآمد داشته باشند، دریافت کمسیون بابت معرفی محصول و یا خدمات دیگران است. نکته مهم در اینجا ارتباط محصول و یا خدمات با موضوع وب سایت است. هرچقدر از محصولات و خدمات مرتبط با موضوع سایت خود استفاده کنید، به همان اندازه شانس‌تان برای به فروش رساندن بیشتر خواهد شد. برای پیدا کردن محصول و یا شرکتی که خدمات آن را در سایت خود معرفی کنید می توانید از کلید واژه “همکاری در فروش” در موتورهای جستجو استفاده کنید. البته در انتخاب شرکت کمی تحقیق کنید که بعدها به هنگام تسویه حساب مشکلی برایتان پیش نیاید.

فروش جایگاه های تبلیغاتی. اگر وب سایت شما به اندازه ای ترافیک دارد که بتوانید از طریق دریافت کمیسیون اقدام به کسب درآمد کنید؛ به احتمال زیاد برای فروش جایگاه های تبلیغاتی نیز مناسب خواهد بود. در این حالت شما همچنان محصولات و خدمات دیگران را تبلیغ خواهید کرد اما با این تفاوت که دیگر به فروش رسیدن آن محصول یا خدمت به شما ارتباطی ندارد. در اصل شما بابت جایگاهی که برای یک مدت مشخص به دیگران اجاره می دهید، مبلغی دریافت خواهید کرد.

 

2- فروش محصولات آموزشی

طی سال ها زندگی و کار همگی مهارت ها و تجاربی را کسب کرده ایم که برای افراد مبتدی که هنوز وارد فضای کاری نشده اند می تواند مفید و ارزشمند باشد. بنابراین این تجارت و دانش خود را در قالب بسته های آموزشی مانند کتاب و یا ویدیو می توانید به فروش برسانید. تهیه این آموزش ها شاید کمی برایتان سخت بیاید، اما کافیست یکبار آن را انجام دهید و از درآمد پایدار آن بهره ببرید.

 

3- دریافت حق عضویت

اگر بتوانید خودتان و یا مجموعه تان را نزد مردم ثابت کنید، می توانید از آنها برای دریافت مطالب حق عضویت دریافت کنید. بدین منظور کافیست که یک جامعه کاربری تشکیل دهید که درآن مطالب ویژه تنها برای افرادی که عضو هستند نمایش داده می شود.

 

4- نصب پاسخ دهنده خودکار

پاسخ دهنده خودکار همان ابزاری است که باعث می شود کسب و کار آنلاین شما، حتی به هنگام خواب برای شما درآمدزایی کند. برای مثال اگر در سایت خود محصولی را برای فروش گذاشته باشید، افراد می توانند با طی کردن مراحل خرید محصول خود را به صورت اتوماتیک از طریق پاسخ دهنده خودکار دریافت کند و دیگر نیازی به حظور آنلاین شما نیست.

 

5- خرید و فروش وب سایت

در صورتی که وب سایت شما ترافیک قابل توجهی داشته باشد، می توانید آن را به فروش بگذارید. با فروش وب سایت می توانید مبلغ زیادی را بدست آورید و بخشی از آن را جهت خرید یک سایت دیگر هزینه کنید و این روال را مرتب تکرار کنید، تا جایی که بتوانید از این راه به یک سود بسیار بالا دست یابید.

 

6- فروش محصولات فیزیکی

اگر محصولی دارید که دیگر از آن استفاده نمی کنید، به جای اینکه در انباری بگذارید می توانید آن را از طریق وب سایت های فروش کالاها مانند ebay (یا نمونه داخلی مانند ایسام، بازار و شیپور) به فروش برسانید. حتی اگر خودتان هیچ محصولی برای فروش ندارید، می توانید با استفاده از همکاری در فروش ها یک فروشگاه با کلی موجودی راه اندازی کنید که تنها وظیفه شما فروش محصول و دریافت پورسانت است.

 

7- وارد بورس شوید

ورود به بازار بورس در مقایسه با روش های قبلی، نیازمند دانش و مهارت تخصصی تر است. با خرید سهام شرکت ها و شریک شدن در سود و زیان آنها می توانید یک سرمایه گذاری جذاب و البته هیجانی را انجام دهید. اگر بتوانید به خوبی در بازار بورس فعالیت کنید، سود زیادی در انتظارتان خواهد بود.

 

8- اجاره ملک

اگر ملک خالی و یا بدون استفاده دارید، می توانید آن را به اجاره بدهید. شاید جالب باشد که بدانید برخی ها که خودرو ندارند فضای پارکینگ را هم به دیگران اجاره می دهند. در اصل اگر فضایی بلا استفاده دارید بهتر است آن را جهت استفاده به دیگران اجاره دهید و از آنها پولی دریافت کنید. برای صرفه جویی در هزینه های این فرآیند می توانید از سرویس های اینترنتی استفاده کنید.

 

9- استخدام واسط کاری

اگر می خواهید کسب درآمدتان در زمان خواب هم ادامه داشته باشد، بهتر است که کمی هزینه کنید. برای مثال اگر یک شرکت طراحی وب راه اندازی کرده اید، می توانید امور کدنویسی و یا گرافیک را به افراد و یا شرکت های دیگر بسپارید. با این کار سود شما تاحدودی کم خواهد شد، اما بسیار بهتر از هیچ است.

 

جمع بندی

کسب درآمد به هنگام خواب نیازمند زمینه سازی مناسب است. امروزه بهترین شیوه کسب درآمد حتی زمانی که خودتان بالای سرکسب و کار خود حضور ندارید، کسب و کارهای آنلاین هستند. با راه اندازی وب سایت می توانید از یک تجارت 24 ساعته بهره مند شوید، در حالی که شاید چند ساعت بیشتر برای آن وقت صرف نکنید. همچنین خرید و فروش سهام و آشنایی با فضای بورس می تواند وضعیت مالی شما را بسیار بهبود بخشد.

Rate this post
مقالاتی که شاید خوشتان بیاید

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.