گوگل: دسترسی کاربران آمریکا را مسدود نکنید

به طور معمول ربات گوگل برای خزش از سرورهای موجود در آمریکا استفاده می کند، البته این به معنای 100% خزش ها از آمریکا نیست، اما با این حال می توان گفت که عملیات ایندکس و خزش اصلی از طرف سرورهای آمریکا صورت می گیرد.

چند روز پیش در انجمن های گوگل شخصی موضوع جالبی را مطرح کرد. به گفته وی به خاطر برخی قوانین مجبور شده است که دسترسی کاربران آمریکایی را به سایت اش مسدود کند و با انجام این کار از ایندکس گوگل خارج شده و در کنسول گوگل با ارورهای 403 مواجه شده است که ربات های گوگل نمی توانند به سایت وی دسترسی داشته باشند.

برخی از وب سایت های ایرانی نیز شاید نخواهند، افرادی که در خارج از کشور هستند به سایت آنها دسترسی داشته باشند، به خصوص آمریکایی ها! به همین دلیل اگر بخواهید یک کشوری مانند آمریکا را در سایت خود تحریم کنید، آگاه باشید که با این کار سایت خود را از از بزرگ ترین موتور جستجو جهان حذف خواهید کرد. پس اگر دوست دارید که وب سایت تان در نتایج گوگل دیده شود، به توصیه آن گوش کرده و کاربران آمریکا را از دسترسی به سایت خود منع نکنید!

اگر راه حلی سراغ دارید که بتوان در حین مسدود کردن دسترسی آمریکایی ها، سایت همچنان توسط خزنده های گوگل ایندکس شد، از بخش دیدگاه ها در میان بگذارید.

Rate this post
مقالاتی که شاید خوشتان بیاید

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.