6 نشانه از عدم آمادگی شما برای کارآفرینی

برخلاف تمام چیزهای زیبایی که در مورد کارآفرینی گفته می شود، هرکسی نمی تواند به یک کارآفرین تبدیل شود. کارآفرینی می تواند به یک زندگی سرشار از آزادی بینجامد و به افرادی که در آن کسب و کار خدمت می کنند، سود خوبی برساند. همچنین ممکن است در صورت عدم موفقیت فرد کارآفرین به کابوسی برای او تبدیل شود. کارآفرینی نسخه ای نیست که برای همه مردم چاره ساز باشد.

من در سن 19 سالگی می‌خواستم کارآفرین شوم. اما هیچ کس در زندگی من وجود نداشت که کارآفرین باشد، بنابراین من بدون داشتن اطلاعات و یا مشاور وارد آن شدم. ارزش کسب و کاری که راه‌ انداختم در مدت یک سال به نیم میلیون دلار رسید، اما من همه آن را از بین بردم. من نمی‌دانستم که چه کار می‌کنم و برای آن آماده نبودم. الان من 35 سال سن دارم. دومین کسب و کاری که راه اندازی کردم به من کمک کرد تا بدهی هایی که به خاطر کسب و کار اول به وجود آمده بود را پرداخت کنم و بعد آن را بفروشم.

امروز من شغلی دارم که به من اجازه می‌دهد، بنویسم، در سراسر دنیا سخنرانی کنم، مشاوره دهم و مربیگری کنم. من کاری که انجام می‌دهم را دوست دارم، چون برای آن آماده بودم. قبل از اینکه وارد کارآفرینی شوید، باید از یعضی چیزها مطمئن شوید. زندگی مثل فیلم نیست که ناگهان همه چیز به طور جادویی درست شود. شما از هیچ چیزی در زندگی نمی‌توانید 100 درصد مطمئن باشید، اما 6 علامت مهم وجود دارد که نشان می‌دهند شما احتمالا برای کارآفرینی آماده نیستید.

1. شما انگیزه شخصی ندارید

کارآفرینی گاهی اوقات به تنهایی صورت می گیرد و شما تنها چیزی را برداشت می کنید که قبلا کاشته‌اید. توانایی انجام کارها به تنهایی موضوع مهمی است. شما برای اینکه بتوانید کارها را انجام دهید، به ویژه زمانی که حس و حالش را ندارید، نیازمند این هستید که بتوانید به خود انگیزه دهید.

اگر شما شخصی هستید که باید رئیسی بالای سرتان باشد و به شما بگوید که چه کار کنید، برای کارآفرینی آماده نیستید.

 

2. پایه و اساس کارآفرینی را ایجاد نکرده‌اید

قبل از اینکه به دست کشیدن از درآمد ماهیانه فکر کنید، باید پایه و اساس کار را ایجاد کنید. این پایه و اساس شمال یک سرمایه برای مواقع اضطراری می باشد. شما هیچ وقت نمی‌دانید چه موقع کارها طبق برنامه پیش نخواهند رفت. همچنین سرمایه گذاری اولیه باید خوب باشد. بدهی شما نباید از کنترل خارج شود و شما باید به اندازه کافی پول داشته باشید تا بتوانید به راحتی مخارج را پرداخت کنید. درآمد کارآفرینی ممکن است مستمر نباشد و شما باید تا جایی که امکان دارد برای این وضعیت آماده باشید.

 

3. وقتی تحت فشار قرار می‌گیرید، آشفته می‌شوید

گاهی اوقات استرس کسب و کار به شدت طافت فرسا می شود. شما باید در آن واحد هم با مشکلات کسب و کار خود دست و پنجه نرم کنید و هم آن را از جوانب گوناگونی مدیریت کنید. اگر زیر بار فشار و استرس آشفته و ناتوان می شوید، باید بیشتر در مورد کارآفرینی فکر کنید.

 

4. شما به اندازه کافی تحقیق نکرده‌اید

هر کاری که بخواهید راه اندازی کنید، نیاز به تحقیق دارد. قبل از برداشتن اولین قدم باید در چیزی که می‌خواهید از آن سود به دست آورید، خبره شوید. اینترنت و شبکه‌های اجتماعی منابع خوبی برای تحقیق و مطالعه هستند. از آنها استفاده کنید.

 

5. هیچ علاقه‌ای به کاری که می‌خواهید شروع کنید ندارید

داشتن علاقه برای ساختن کسب و کار کافی نیست، اما بهتر است قبول کنید که نقش مهمی دارد. گاهی اتفاق می‌افتد که شما احساس کنید که کسب و کارتان مانند دیگر شغل‌هایی است که تا کنون داشته‌اید، در اینجا علاقه است که به شما یادآوری می‌کند با کارآفرینی چه چیزی به دست آورده‌اید. به شما کمک می‌کند تا به حرکت کردن ادامه دهید. اگر به هیچ کاری علاقه ندارید بنابراین برای کارآفرینی آماده نیستید.

 

6. استراتژی شما چیزی است که فرد دیگری انجام داده است

بزرگ کردن یک کسب و کار هم می‌تواند سرگرم کننده باشد و هم آنقدر شما را نا امید کند که آن را کنار بگذارید. بعضی از افراد رمانی که با عدم رشد مواجه می‌شوند، از دیگر کارآفرینان موفق تقلید می‌کنند. چیزی که برای شخص دیگری جواب داده احتمالا برای شما جواب نخواهد داد. همه ما انسان‌های متفاوتی هستیم، در نتیجه کسب و کار ما نیز متفاوت است. ما باید چیزی که در شرایط فعلی برای ما مناسب است را پیدا کنیم. اگر شما از دیگران تقلید می‌کنید، برای کارآفرین شدن آماده نیستید.

اگر هنوز خود را برای کارآفرینی و مشکلات آن آماده نکرده اید، شغل فعلی‌تان را رها نکنید. من داشتن یک کسب و کار و رسیدن به آزادی مالی را دوست دارم، اما می دانم که زندگی و کارآفرینی تا چه حد می توانند سخت باشند.

در مورد آنچه از زندگی می خواهید با خود رو راست باشید. در مورد مناسب بودن کارآفرینی برای خود و میزان آمادگی‌تان نیز صادق باشید. آماده شدن مدتی زمان می برد؛ مشکلی نیست. بهتر است رویایتان را با برنامه ای طولانی مدت عملی کنید تا این که آن را به کابوس شب هایتان تبدیل کنید.

 

Rate this post
مقالاتی که شاید خوشتان بیاید

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.