افزایش اعتماد به نفس در کمتر از 5 دقیقه

نداشتن اعتماد به نفس باعث می شود تا افراد نتوانند بهترین عملکرد را از خود نشان بدهند. اکثر افراد موفق اعتماد به نفس بالایی دارند و برای اینکه شما هم بتوانید با افزایش اعتماد به نفس، در جهت موفقیت گام بردارید، از این روش های علمی می توانید استفاده کنید.

حالت قدرتمندانه

امی کادی، روانشناس مهشور اجتماعی در یکی از سخنرانی های TED در مورد زبان بدن و تاثیر آن براعتماد به نفص صحبت می کند. این استاد دانشگاه هاروارد پژوهشی ترتیب داده به این شکل که عده ای از مردم را به دو دسته تقسیم کرده و یکی از این دو دسته، قبل از ورود به جلسه مصاحبه کاری، به مدت دو دقیقه ژستی قدرتمندانه به خود می گیرند و دسته دیگر حالتی معمولی و خموده.

نتیجه این پژوهش با شگفتی نشان داده است گروه اول سهم موفقیت بیشتری داشته اند. مطالعات نشان می دهد این دسته میزان بالاتری تستسترون و سطح پایینی از کورتیزول (هورمون عامل استرس) داشته اند. فیزیولوژی آنها بر احساس آنها تاثیر گذار بوده و به آنها اجازه داده ریسک بیشتری بکنند.

این حالت قدرت را امتحان کنید:

صاف بایستید، شانه ها را عقب بدهید، چانه را بالا بدهید، دست ها را به کمر بزنید و پاها را به اندازه عرض شانه باز کنید. خود را قدرتمند احساس کنید و نفس های عمین بکشید و این حالت را برای دو دقیقه حفظ کنید.

همچنین می توانید حالت ستاره دریایی نیز به خود بگیرید؛ دستانتان را رو به آسمان بلند کنید و احساس کنید که در المپیک پیروز شده اید.

 

افزایش اعتماد به نفس با قدردانی

یکی از روش های بازیابی اعتماد به نفس پس از شکست است. جن اسکالیا زمانی که برای اولین بار کسب و کارش را به عنوان مشاور نگرشی و اعتماد به نفس آغاز کرد، با چالش هایی روبه رو شد.

او بعد از طلاق و کلی بدهی و با داشتن یک فرزند کوچک متوجه شد اگر می خواهد پیشرفت کند باید در زندگی اش تغییراتی ایجاد کند. او نه تنها با کسب و کار آنلاین و دوره های مشاوره توانست روی خودش سرمایه گذاری کند، بلکه با تمرینات روزمره توانست سرمایه زندگی اش را نیز از صفر دلار به نیم میلیون دلار برساند.

او می گوید: «یکی از اولین تمریناتی که شروع کردم، قدردانی روزانه بود. خیلی ساده است و واقعا شروع خوبی برای هر کسی محسوب می شود که می خواهد به موفقیت و فراوانی برسد. هر شب در مورد تمام چیزهای خوبی که در زندگی داشتم و تجربه کردم فکر می کردم. از تحسین دوستانم گرفته تا کسب مشتری جدید. قدردانی به من اجازه داد تا روی نقاط مثبت زندگی ام تمرکز کنم… نکاتی که معمولا همه ما فراموش‌شان می کنیم. این کار باعث مثبت گرایی و احساس بهتری در وجودتان خواهد شد.»

 

سخن پایانی

شما اگر به خودتان شک داشته باشید، دیگر کسی را نمی توانید پیدا کنید که به ایده ها و توانایی های شما ایمان داشته باشد. همه مردم حتی افراد موفق و بزرگ در یک بازه زمانی اعتماد به نفس خود را از دست می دهند، اما آنها روش بازیابی را می دانند چیست! در این مطلب روش هایی که گفته شد می توانند در بازیابی سریع و حفظ اعتماد به نفس موثر باشند. کافیست که آنها را جدی گرفته و استفاده کنید.

4/5 - (1 امتیاز)
مقالاتی که شاید خوشتان بیاید

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.