4 نکته مهم در بازاریابی ویدئویی

وقتی صحبت از کسب و کار به میان می آید، حضور آنلاین قدرتمند اهمیت زیادی پیدا خواهد کرد. می توانید به شکل های گوناگونی برای کسب وکارتان نشانی تجاری ایجاد کنید اما ویدئو محبوبیتی بیش از پیش پیدا کرده و مردم مایلند که محتوایشان را از طریق ویدئو عرضه کنند. بازاریابی ویدئویی موضوع کارآمدی است که می توانید از آن به استراتژی ساخت نشان تجاری تان بیفزایید و با تعداد زیادی از مردم ارتباط برقرار کنید.

در سال 2014 پژوهشی در مورد انواع روش های بازاریابی صورت گرفت و از همان موقع مشخص شد که بازاریابی ویدئویی در حال افزایش است. در سال 2016 بیش از 70 درصد از بازاریاب ها از ویدئو استفاده کرده که میزان رضایت 82 درصدی آنها حاکی از موفقیت این روش است.

63 درصد از این بازاریاب ها عنوان کرده اند که باز هم می خواهند به همین روش ادامه دهند. آمارها نشان می دهد سه هدف اصلی استفاده از بازاریابی ویدئویی عبارتند از:

  • آگاه سازی در مورد نشان تجاری
  • تولید مشتری
  • ایجاد تعهد در مشتری

 

هدف بازاریابی ویدئویی چیست؟

به چند دلیل، ویدئو وسیله ای عالی برای برقراری ارتباط با مخاطبان است. تفاوتی ندارد که کسب و کار کوچک و تازه کاری داشته باشید یا از مدت ها پیش کارتان را شروع کرده باشید. مخاطبان شما به هر حال ویدیوها را نگاه کرده و آن را از طریق شبکه های ارتباط جمعی آنلاین برای دوستانشان ارسال می کنند.

شبکه های اجتماعی نقش بسزایی در بازاریابی نشان تجاری شما دارند؛ باتوجه به مدت زمانی که مردم به طور روزانه در این شبکه ها می گذرانند و با توجه به افزایش مدت زمان آپلود ویدیو در اینستاگرام، باید در نظر داشته باشید که تا چه حد می توانید از این شبکه ها بهره ببرید.

اولین دلیلی که باید ویدئو را در استراتژی بازاریابی خود بگنجانید این است که مخاطبان نسبت به شما احساس و تعهد پیدا کنند. دیدن همیشه تاثیر گذارتر از خواندن است. مردم همیشه دوست دارند با افراد واقعی و احساسات واقعی سروکار داشته باشند.

 

عامل موفقیت در بازاریابی ویدئویی چیست؟

هر موضوعی که در ویدئو خود بگنجانید، به ارزش نشان تجاری تان اضافه شده و به نوعی رشد می کند. چه این ویدئوها تفریحی و خنده دار باشند و چه برای آگاهی و آموزش مردم ساخته شده باشند، می توانند نقش مهمی در ساخت نشان تجاری شما ایفا کنند.

درضمن به یاد داشته باشید که هرچقدر هم که ویدئوهای شما خلاقانه باشند، باز باید به مخاطبان توجه کرده و سلیقه شان را در نظر بگیرید. باید بدانید آنها به چه چیزهایی علاقه دارند و چه چیزی می خواهند بدانند؟ اینها سوالاتی است که باید در هنگام ساخت ویدیو از خود بپرسید.

 

احساسات را برانگیزید

اگر یک استراتژی بازاریابی ویدئویی بتواند کاری کند که احساسات زیادی در مخاطبان ایجاد شود، ارزش زیادی به نشان تجاری خود خواهد افزود. زمانی که احساسات مردم برانگیخته شود، آنها ویدئوی مورد نظر را بارها و بارها به اشتراک می گذارند و نقد و بحث زیادی حول محور آن ایجاد خواهد شد. ویدئوهای خوب و احساسی برای چنین منظوری، عالی هستند و حتی پتانسیل ویروسی شدن را نیز دارند.

آگهی های تبلیغاتی شرکت داو نمونه خوبی از ویدئوهای موفق هستند که نقش زیادی در ساخت نشان تجاری محصول مورد نظر ایفا کردند.

مشاهده نمونه تبلیغ ویدئویی موفق داو : بهش بگو تو زیبایی!

 

به مخاطبان خود بیاموزید

گاهی اوقات بهترین و محبوب ترین ویدیوها آنهایی هستند که چیزی را به مردم می آموزند. تهیه فایل آموزشی ویدئویی انجام کاری خاص به شدت مورد استقبال قرار می گیرد. هر از چند گاهی چیزی را در گوگل جستوجو می کنید؟ این روش عالی برای درگیر کردن مخاطب و نشان دادن تخصص تان به اوست.

 


برگرفته شده از مجله پنجره خلاقیت

مقالاتی که شاید خوشتان بیاید
1 نظر
  1. سهیل می گوید

    مثالی که برای بازاریابی ویدیوئی گذاشته بودید واقعا فوق العاده بود

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.