5 راه سریع برای افزایش سرعت سایت وردپرس

کسی از وب سایت کند خوشش نمی آید حتی موتورهای جستجوگر؛ پس بهتر است که با استفاده از روش هایی سرعت سایت را افزایش داد. در این مقاله از رسا لرن می خواهیم به 5 راهی که می توانید با استفاده از آنها در مدت کوتاهی سرعت سایت وردپرسی خود را افزایش دهید اشاره خواهیم کرد.

 

استفاده از افزونه کش

برای فایل های ایستاتیک سایت مانند تصاویر، فایل های استایل و جاوا اسکریپت که به ندرت بروزرسانی شوند، می توانید از کش سمت کاربر استفاده کنید. این کار باعث می شود تا برای مراجعه های بعدی کاربر، فایل های مربوط از مرورگر خود بازدید کننده فراخوانی شوند و دیگر به سمت سرور سایت درخواست ارسال نشود.

در واقع کش باعث می شود که افراد در بازدیدهای بعدی خود سایت را با سرعت بیشتری مشاهده کنند. البته افزونه های کش ویژگی ها و امکاناتی را دارند که سایت را جهت بازدید اولیه نیز بهینه سازی می کنند.

در وردپرس W3 Total Cache و WP Super Cache از افزونه های قدرتمند برای کش کردن محسوب می شوند.

 

فشرده سازی تصاویر

به طور معمول تصاویر بیشترین حجم صفحات سایت را تشکیل می دهند، به همین دلیل اگر عملیات فشرده سازی بر روی آنها صورت نگیرد، موجب طولانی شدن زمان بارگزاری صفحات خواهند شد.

برای فشرده سازی تصاویر می توانید از نرم افزارهایی که وجود دارند استفاده کنید، اما اگر نمی خواهید برای این کار زمان بگذارید، وردپرس افزونه ای به نام WP Smush.it دارد که کار بهینه سازی و فشرده کردن تصاویر را انجام می دهد.

همچنین در صورتی که تعداد تصاویر موجود در سایت زیاد می باشد، توصیه می شود که از روش Lazy Load استفاده کنید. در این حالت عکس ها تنها زمانی که کاربر به محل قرار گیری تصاویر اسکرول کند، لود خواهند شد – بنابراین این ترفند در افزایش سرعت سایت بسیار موثر خواهد بود.

 

فشرده سازی Html , Css, Javascript

منظور از فشرده سازی موارد گفته شده، حفظ تمامی فضاهای خالی می باشد. در صورتی که طراح سایت باشید، حتما می دانید که برای خوانایی کدها از فضای خالی و حتی توضیحات استفاده می شود. در نسخه فشرده شده این فضاهای خالی و توضیحات حذف می شوند و تنها چیزی که باقی خواهد ماند کدها می باشند.

افزونه های کش که معرفی کردیم، این امکان را برای شما فراهم می کنند، کافیست در پنل تنظیمات گزینه مربوط به فشرده سازی (Minify) را پیدا کنید.

 

کاهش درخواست های HTTP

هر زمان که فردی از سایت شما بازدید می کند، درخواست هایی به سرور ارسال می شود. این درخواست ها برای فایل ها و اطلاعاتی هستند که بر روی صفحات سایت قرار دارند. بنابراین اگر صفحه شما که یک فایل HTML است دارای 3 فایل استایل و 2 فایل جاوا اسکریپت و حاوی 15 تصویر باشد، مجموع درخواست هایی که به سرور ارسال می شود 21 تا خواهد بود.

هرچقدر بتوانید از تعداد این درخواست ها بکاهید، سرعت ایجاد صفحات سایت افزایش خواهد یافت. بدین منظور افزونه های کش معرفی شده همچنان کارآمد خواهند بود.

به عنوان یک روش دیگر برای کاهش درخواست های HTTP می توان به ادغام کردن فایل ها اشاره کرد. اگر شما در همین مثال فوق فایل های استایل و جاوااسکریپت ها را با یکدگیر ادغام کنید، درخواست ها به 18 تا کاهش پیدا خواهند کرد.

 

بهینه سازی دیتابیس وردپرس

به عنوان راه حل نهایی که دراین مقاله می خواهم به شما معرفی کنم، بهینه سازی پایگاه داده است. هرچه جدول های پایگاه داده بهینه سازی شده باشند (داده های بلا استفاده وجود نداشته باشد) سرعت سایت افزایش پیدا خواهد کرد.

همانگونه که می دانید صفحات در وردپرس از پیش ساخته شده نیستند و در واقع هر زمان که کاربر بخواهد به صفحه ای مراجعه کند، سیستم آن صفحه را با استفاده از اطلاعات موجود در پایگاه داده ایجاد می کند. بنابراین اگر داده های موجود در پایگاه داده زیاد باشند، این فرایند می تواند زمان بر شود.

برای بهینه سازی دیتابیس وردپرس می توانید از افزونه های WP-DBManager و یا WP-Optimize استفاده کنید.

 

جمع بندی

روش های فوق سریع ترین راه حل های موجود برای افزایش سرعت سایت های وردپرسی می باشند. به خاطر داشته باشید که سرعت هم اکنون از فاکتورهای بسیار مهم برای وب سایت ها محسوب می شوند که می تواند موفقیت و یا شکست را درپی داشته باشد. پس برای بهینه سازی و افزایش سرعت سایت خود توجه ویژه ای داشته باشید.

شما از چه روش هایی برای افزایش سرعت سایت استفاده می کنید؟ از بخش دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.

Rate this post
مقالاتی که شاید خوشتان بیاید

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.