چگونه در لحظه زندگی کنیم؟

می‌گویند «هر از گاهی بایست و گلی بو کن». البته در اینجا بو کردن گل در معنای واقعی مد نظر ما نیست، بلکه منظور از این جمله این است که در لحظه زندگی کنید و قدر زمان حال را که در اختیار دارید بدانید.

بنابراین اجازه دهید از شما بپرسم که آیا تا به حال ایستاده‌اید تا گلی بو کنید؟ ممکن است به سادگی اسیر برنامه ریزی برای آینده‌تان شده و فراموش کنید که از اتفاقات شگفت انگیز زندگی روزمره لذت ببرید. می خواهم سه نکته را با شما در میان بگذارم تا بتوانید در لحظه زندگی کنید و از آن لذت ببرید.

1- خود آگاهی‌تان را افزایش دهید

اولین کاری که در راستای زندگی در لحظه حال باید انجام دهید این است که به فردی خود آگاه تبدیل شوید. باید واقعا بدانید که چه کسی هستید و چه نوع تفکری دارید تا بتوانید بهترین عملکرد خود را به نمایش بگذارید. زیبایی زندگی تان را درک کنید و شاد باشید. هرچه که هستید و هرکجا که قرار دارید، به خطر خودتان است.

خود شما باعث شده اید که به جایگاه فعلی‌تان برسید. این جایگاه نتیجه انتخاب ها و تصمیماتی است که در گذشته گرفته اید. اگر می خواهید در آینده جایگاه متفاوتی در زندگی داشته باشید باید همین الان انتخاب های جدید و بهتری داشته باشید و تصمیمات بهتری اتخاذ کنید.

2- ویژگی های طبیعی وجودتان را بپذیرید

در مرحله بعد باید حالت و ویژگی طبیعی خود را قبول کنید. زندگی موهبت شگفت انگیزی است که باید به شکلی شگفت انگیز با آن برخورد کنید. میزان سلامتی، زیبایی و ماهیت وجودی خود را بپذیرید. سعی کنید با میزان لذتی که از زندگی می برید و تعداد دفعاتی که در روز از ته دل می خندید، هماهنگ باشید تا رضایت کامل خود را از جایگاهی که در زندگی دارید نشان دارید. این موقعیت های شادی را به رسمیت بشناسید و هر بار که رخ می دهند، سپاس گزار باشید. اگر یاد بگیرید که همیشه با احساس قدردانی و سپاسگزاری به این موقعیت ها بنگرید. عادت مثبتی در وجود خود ایجاد کرده اید که همیشه باعث شادی بیشتر شما خواهد شد.

 

3- رویکردی قدرشناسانه داشته باشید

در نهایت، اگر می خواهید واقعا احساس خوبی نسبت به زندگی روزمره‌تان داشته باشید، باید نگرش قدرشناسانه‌ای در پیش بگیرید.

اگر عادت کنید قدرشناس باشید و از اطرافیان تشکر کنید و حتی به خاطر تمام کارها و تصمیمات خوبی که گرفته اید، از خودتان نیز قدرشناسی کنید، جنبه مثبتی در شخصیتتان پرورش پیدا می کند که باعث می شود بتوانید به خوبی در زمان حال زندگی کنید.

نگرش قدرشناسانه شما را خون‌گرم تر، مهربان‌تر و اصیل‌تر می کند. این نگرش میزان حسیاسیت و آگهی شما را نسبت به اطرافیان و محیط زندگی تان افزایش می دهد. هرچقدر قدرشناس باشید و قدردانی بیشتری از خود نشان دهید، زندگی شادتر و لذت بخش‌تر خواهد شد.

زمانی که سپاسگزار اطرافیانمان باشیم و این نگرش را به طور مرتب به آنها نشان دهیم، می توانیم هم زندگی دیگران و هم زندگی خودمان را دستخوش تحولات مثبتی کنیم. هر روز صبح که از خواب بیدار می شوید با خود بگویید: «مطمئنم که امروز اتفاق خوبی برای من خواهد افتاد.» این جمله را بارها تکرار کنید.

دو چیزی که در زندگی بسیار قدردان آن هستید، چیست؟

Rate this post
مقالاتی که شاید خوشتان بیاید

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.