10 دلیل که چرا سئو مانند تناسب اندام است

همانند رسیدن به تناسب اندام، کسب رتبه در موتورهای جستجو زمان‌بر است. ارتباط بین بهینه سازی وب سایت و تناسب اندام را می توان بدین گونه بیان داشت که افراد همیشه به دنبال تضمین نتیجه هستند. با اینکه چنین طرز تفکری ناامید کننده است، اما متاسفانه نمی توان آن را منکر شد. درحقیقت رسیدن به تناسب اندام و یا کسب رتبه در موتورهای جستجو بیشتر به تلاش های خود شما بستگی دارد و تضمین چنین موضوعی از طرف عوامل خارجی (شرکت سئو کار و یا مربی تناسب اندام) درست نیست. در ادامه به ده نکته مشترک بین سئو و تناسب اشاره شده است:

1- در هر دو زمینه بهینه سازی وب سایت و تناسب اندام، برای افرادی که تازه شروع به فعالیت کرده اند، هیچ تضمینی وجود ندارد. مربی تناسب اندام و یا مشاور سئو تنها زمینه ها را فراهم می سازنند و این خود شما هستید که باید هر روز به سختی تلاش کنید، تا به نتیجه دلخواه برسید.

2- در هر دو مورد باید از خود استقامت نشان دهید و برنامه طولانی مدت داشته باشید. در ابتدای مقاله به این موضوع اشاره شد که برای رسیدن به نتیجه در این زمینه‌ها باید صبور باشید؛ چراکه زمان‌بر هستند.

3- ورزشکاران و سئوکارهای حرفه ای، همگی با این موضوع موافق هستند که هیچ راه میان بری وجود ندارد که با استفاده از آن بتوانید نتایج مطلوب را در مدت زمان بسیار کوتاهی بدست آورید. دست آوردهای ایده آل تنها با کار سخت بدست می‌آیند.

4- تغذیه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. حتی بهترین برنامه های تمرینی و تلاش های سخت، بدون داشتن تغذیه مناسب نتیجه‌ای درپی نخواهند داشت. در طرف دیگر، بهینه سازی داخلی وب سایت نمی تواند بدون وجود بکلینک های قدرتمند وب سایت شما را به رتبه های بالاتر در موتورهای جستجو برساند. لینک ها اصل و نسب وب سایت هستند، بنابراین استراتژی ضعیف در لینک سازی می تواند به عدم کسب رتبه مناسب منجر شود.

5- بازی ها در حوزه های رقابتی هستند. یک ورزشکار برای قهرمانی تلاش می کند و یک سئوکار برای کسب رتبه نخست در موتورهای جستجو با دیگر وب سایت ها رقابت می کند. افرادی که به صورت ژنتیکی از بدن مناسبی برخوردارند و یا وب سایت هایی که با اقبال از طرف مشتریان مواجه شده اند بسیار اندک هستند، بنابراین باید به فکر بهبود خدمات و سرویس های ارائه شده باشید.

6- برای موفقیت در این حوزه های رقابتی باید همیشه به تلاش های خود ادامه دهید، چراکه دنیا هرگز متوقف نشده است. حتی پس از رسیدن به بالاترین جایگاهی که در نظر داشتید نیز باید به این فعالیت های خود ادامه دهید.

7- در برنامه های تناسب اندام و سئو، اندازه گیری روند پیشرفت همه چیز است. به عبارتی ساده‌تر، اگر از روند روبه رشد خودتان آگاه نباشید و معیارهایی برای دنبال کردن نداشته باشید، به موفقیت پایدار دست نخواهید یافت.

8- انگیزه را فراموش نکنید. برای اینکه بتوان یک مسیر طولانی را طی کرد و در میان راه کنار نکشید؛ وجود انگیزه در فرد از اهمیت بالایی برخوردار است. در اصل شما از نتیجه نهایی به صورت کامل آگاه نیستید و این یک ریسک محسوب می شود، بنابراین اگر انگیزه‌ای برای ادامه کار نداشته باشید هرگز به مقصد نخواهید رسید.

9- مانند اکثر ورزش های فیزیکی، برای بهینه سازی وب سایت به ابزارها و تجهیزاتی نیاز دارید. برای مثال ورزشکار به کفش نیاز دارد و در کنار آن می تواند از ابزار دیگری مانند دستگاه نشان دهنده ضربان قلب استفاده کند. سئو کارها نیز می توانند از کنسول گوگل به عنوان ابزار اصلی خود استفاده کنند.

10- اگر به نظر می رسد که همه چیز به خوبی پیش می رود، پس احتمالا اوضاع خوب است. در واقع این قانون ساده ای است که هم در تناسب اندام و هم در بهینه سازی وب سایت صدق می کند.

به عنوان سخن پایانی باید گفت که تناسب اندام و بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو، هر دو نیازمند برنامه ای منظم هستند که برای رسیدن به نتایج دلخواه باید به آنها عمل کرد. اما فراموش نکنید که این مسیر طولانی بوده و باید تا رسیدن به نتیجه صبور باشید. همچنین داشتن انگیزه بالا می تواند از ملزومات در این زمینه محسوب می شود.

 

5/5 - (1 امتیاز)
مقالاتی که شاید خوشتان بیاید
1 نظر
  1. حسین می گوید

    با تشکر از مطلب خوبتون

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.