8 دلیل برای کارآفرینی (اینفوگرافیک)

آیا آرزوی کارآفرینی دارید اما از از دست دادن حقوق ماهانه‌تان هراس دارید؟ به جای این که روی این ترس متمرکز شوید، به این فکر کنید که وقتی کاری را انجام دهید واقعا از آن لذت می برید، زندگی‌تان تا چه حد دستخوش تحول می شود. اینکه هرکاری که می خواهید را در زندگی‌تان انجام دهید، هم مزایایی دارد و هم معایبی.

زمانی که روی از دست دادن حقوق ماهانه‌تان متمرکز شوید، درواقع دارید خود را از مزایای دنبال کردن رویاهایتان دور می کنید. مزایایی که در این مقاله به هشت مورد از آنها اشاره می کنیم:

1- انتخاب

زمانی که شما کسب و کاری را از نو شروع می کنید، همه چیز را از خودتان انتخاب می کنید. می توانید هرچقدر که دلتان می خواهد در کارهای روزانه‌تان خلاقیت بورزید. چیزی را انتخاب کنید که واقعا شما را به هیجان بیاورد؛ چیزی که واقعا به شما انرژی بدهد و از اشتیاق لبریزتان کند! کاری که چنان دوستش داشته باشید که حتی حاضر باشید بدون کسب درآمد هم انجام دهید.

 

2- استانداردهای شخصی خودتان

زمانی که کسب‌وکار خودتان را داشته باشید، استانداردهای کاری را خودتان تعیین می‌کند. هر طور که دلتان بخواهد لباس می‌پوشید، از قوانین کاری خودتان تبعیت می کنید، با لحن واقعی خودتان صحبت می‌کنید، ارزش های خودتان را دارید و… دیگری نیازی نخواهید داشت که از ارزش ها و ایده های دیگران تبعیت کنید.

 

3- زندگی خودتان، راه و روش خودتان

با کارآفرینی، برنامه‌ای شخصی برای خودتان طراحی می کنید که مناسب زندگی خودتان است. هر زمان که بخواهید سفر می کنید. به ورزشتان می‌رسید. با خانواده وقت می‌گذرانید. طوری وقت می گذرانید که باعث لذتتان شود.

 

4- بهترین نسخه از خودتان

کاری را که بهتر از همه انجام می‌دهید انجام دهید. از تجربه های شخصی خودتان برای بهتر کردن دنیا استفاده کنید. کاری کنید که بهترین نتیجه را بدست آورید؛ کاری که به زندگی‌تان معنا و هدف ببخشد.

 

5- پول

با کارآفرینی، پول بیشتری نسبت به شغل فعلی‌تان به دست خواهید آورد. دیگر نیازی نیست برای افزایش حقوق اضافه کاری کنید؛ آن هم کارهایی که هیچ علاقه‌ای بهشان ندارید.

 

6- برند

برندی خواهید ساخت که صد درصد به خودتان تعلق دارد. برندی که هیچ کس نمی تواند آن را از شما بگیرد؛ چیزی که خود واقعی‌تان و کاری را که انجام می‌دهید باز می تاباند.

 

7- مردم

با کارآفرینی می‌توانید کارمندانی را استخدام کنید که خودتان آنها را انتخاب کرده‌اید. کسب‌وکارتان را برای مشتریان، تامین کنندگان و شرکایی هدف گذاری کنید که با آنها هماهنگ هستید و هدف مشترکی دارید. افرادی که اشتیاق دارید با آنها کار کنید و از کار کردن با آنها لذت می‌برید.

 

8- بدرخشید

زمانی که خوشحال هستید – واقعا خوشحال هستید – از همیشه بیشتر خواهید درخشید. اگر واقعا در جایگاهی هستید که بدرخشید، دیگران نیز انگیزه کافی برای بهتر کار کردن را پیدا خواهند کرد. اگر تصمیم بگیرید که خودتان مسیر زندگی‌تان را بسازید، دیگران نیز انگیزه کافی برای دنبال کردن رویاهایشان را پیدا خواهند کرد. شادی تاثیری مانند دومینو دارد. اگر شاد باشید، دنیا به جای بهتری برای زندگی تبدیل خواهد شد.

 

اینفوگرافیک دلایل کارآفرینی

اینفوگرافیک کارآفرینی

Rate this post
مقالاتی که شاید خوشتان بیاید

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.