آموزش ادغام دو سایت وردپرسی بدون افت سئو

گاهی اوقات شما چندین وب سایت را راه اندازی می‌کنید، اما در نهایت تصمیم می‌گیرید که آنها را با یکدیگر ادغام کنید. خوشبختانه در وردپرس برای انجام این کار ابزارهایی در نظر گرفته شده است. در این آموزش از رسا لرن با ما همراه باشید تا نحوه ادغام وب سایت های وردپرسی بدون از دست دادن رتبه سئو را بررسی کنیم.

ادغام دو سایت وردپرسی

برای اینکه مدیر یک وب سایت تصمیم بگیرید چند وب سایت وردپرسی خود را با یکدیگر ادغام کند، دلایل زیادی می تواند وجود داشته باشد. شاید تصمیم گرفته اید که یک وب سایت جدید راه اندازی کنید و البته نوشته های قبلی خود را هم در آن داشته باشید.
دلیل دیگر می تواند به این موضوع برگردد که یکی از سایت های وردپرسی شما وضعیت مناسبی ندارند، به همین دلیل تصمیم گرفته اید تا نوشته های آن را به سایت اصلی خود منتقل کنید.

حال که شما تصمیم به انجام این کار گرفته‌اید، ما نیز شما را یاری خواهیم کرد. اما قبل از اینکه به سراغ مراحل عملی برویم، توصیه می شود که حتما از هر دو سایت خود بک‌آپ تهیه کنید تا بعد با مشکلی مواجه نشوید.

 

خروجی گرفتن از مطالب سایت وردپرسی

شما می‌خواهید که مطالب سایت «الف» را به سایت «ب» منتقل کنید. بدین منظور لازم است که از مطالب سایت «الف» خروجی تهیه کنید.

هشدار: تهیه نسخه پشتیبان (Backup) را که فراموش نکرده‌اید؟!

برای تهیه خروجی از اطلاعات سایت وردپرسی، از پیشخوان وردپرس سایت الف به مسیر ابزارها » برون‌بری مراجعه کنید.

 گرفتن از مطالب سایت وردپرسی

در این قسمت می‌توانید مشخص کنید که از کدام بخش های سایت می‌خواهید خروجی دریافت کنید. در صورتی که به تمام محتوای سایت نیاز دارید، گزینه اول “هر محتوایی” را انتخاب کنید.
پس از انتخاب گزینه مورد نظر خودتان بر روی دکمه دریافت پرونده برون‌بری شده کلیک کنید تا سیستم مدیریت محتوای وردپرس – یک فایل XML را به مرورگر شما ارسال کند. این فایل را جهت استفاده در قدم‌های بعدی بر روی رایانه شخصی خود نگه داری کنید.

 

انتقال محتوا از یک سایت به سایت دیگر در وردپرس

اکنون تا به این قسمت از کار ما از محتوای سایت «الف» یک نسخه XML داریم. برای اینکه محتوا را به سایت «ب» منتقل کنیم؛ لازم است که آن فایل را در سایت جدید درون‌ریزی کرد.
از ناحیه مدیریت سایت «ب» به مسیر ابزارها » درون‌ریزی مراجعه کنید.

درون ریزی در وردپرس

در این صفحه لیستی از ابزارهایی را که می توانید بر روی سایت وردپرسی خود نصب کنید را مشاهده خواهید کرد.
از لیست موجود گزینه WordPress را انتخاب کنید. پس از اینکه ابزار مورد نظر را نصب و فعال کردید؛ اگر دوباره به این قسمت بازگردید و بر روی ابزار دورن ریزی Wordpress کلیک کنید، از شما یک فایل XML درخواست خواهد شد.

فایلی که در مراحل قبل از سایت «الف» دانلود کرده بودید را در این قسمت آپلود کنید. پس از اینکه وردپرس فایل را مورد بررسی قرار داد، شما را به صفحه تنظیمات منتقل خواهد کرد. گزینه ها را متناسب با نیازهای خود اعمال کنید.

اگر مراحل را به درستی انجام داده باشید، در انتهای فرایند می‌بایستی پیغام موفقیت را مشاهده کنید.

 

تنظیمات مربوط به ریدایرکت ها

پس از اینکه دو سایت وردپرسی را با یک‌دگیر ادغام کردید؛ لازم است که آدرس مطالب سایت قدیمی را به سایت جدید ریدایرکت کنید. بدین طریق وقتی بازدید کنندگان مطالب سایت «الف» را درخواست کنند، به صورت خودکار به آدرس آن صفحه در سایت «ب» منتقل خواهند شد.

برای انجام این کار باید فایل .htaccess را در سایت «الف» ویرایش کنید. جهت ویرایش فایل مورد نظر چند روش وجود دارد:

  1. مراجعه به پنل مدیریت هاست
  2. استفاده از اتصال FTP
  3. نصب افزونه هایی که قابلیت ویرایش فایل htaccess را مهیا می‌سازند

اکنون کدهای زیر را در آن کپی کنید:

#Options +FollowSymLinks
RewriteEngine on
RewriteRule ^(.*)$ http://www.newsite.com/$1 [R=301,L]

فراموش نکنید که به جای newsite.com آدرس وب سایت وردپرسی خود را جایگزین کنید.
اکنون اگر آدرس صفحات سایت قدیمی (یا همان سایت الف) را در مرورگر وارد کنید، متوجه خواهید شد که سیستم شما را به صورت خودکار به سایت جدید منتقل می‌کند.

 

مشکلات پس از ادغام دو سایت وردپرسی

آیا با مشکلی مواجه شده‌اید؟ سوال خود را در بخش دیدگاه ها مطرح کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
مقالاتی که شاید خوشتان بیاید

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.