بهینه سازی سایت یا سئو چیست؟

سئو (SEO) که برگرفته شده از حرف اول سه کلمه Search Engine Optimization است، به معنای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر است. در سئو هدف حضور قدرتمند در موتورهای جستجو و افزایش ترافیک سایت است.

به عبارتی می توان هدف کلی از سئو کردن سایت را در موارد زیر نام برد :

  • طراحی و توسعه وب سایتی که بتواند در نتایج موتورهای جستجو رتبه مناسبی داشته باشد.
  • افزایش بازدید سایت از طریق موتورهای جستجو مانند گوگل.
  • شناسایی الگوریتم های جستجوگرها و مواردی که مخاطبان سایت بیشتر به دنبال آنها هستند.

سئو علم شناسایی استراتژی ها، روش ها و تاکتیک های افزایش بازدید از طریق موتورهای جستجو است. به طور دقیق تر اگر بخواهیم بگوییم، سئو زیر مجموعه بازاریابی موتورهای جستجوگر است.

 

سئو برای چیست؟

همانطور که تا به اینجا متوجه شدید، سئو برای حضور قدرتمند در نتایج موتورهای جستجو (SERP’s) است، اما برای اینکه بتوانید به چنین جایگاهی برسید لازم است که اقداماتی را انجام دهید که موجب بهینه سازی سایت برای کاربران نیز می شود.

برخی افراد پیدا می شوند که تمام تمرکز خود را به موتور جستجو صرف کرده و به هرقیمتی می خواهند، ترافیک خود را افزایش دهند و دست به تقلب (سئو سیاه) می زنند. این نوع از وب سایت ها با سرعت بیشتری رشد می کنند اما پس از اینکه توسط موتورهای جستجو شناسایی شوند، با جریمه های سنگینی (حتی حذف کلی) مواجه می شوند؛ به همین دلیل ما در رسا لرن تنها سئو سفید را به شما آموزش خواهیم داد.

 

جمع بندی

بهینه سازی سایت یا همان سئو به مجموعه اصولی گفته می شود که با هدف حضور بیشتر در نتایج موتورهای جستجو و افزایش بازدید وب سایت صورت می گیرند.

 

توجه: مقاله این صفحه تکمیل خواهد شد…

 

مقالاتی که شاید خوشتان بیاید

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.