کپچای جدید گوگل به صورت مخفی

بسیاری از ما با سیستم reCAPTCHA آشنا هستیم، که وظیفه آن جلوگیری از فعالیت ربات ها می باشد. نحوه کار reCAPTCHA بدین طریق می باشد که از کاربران درخواست می کند تا در کادر مربوطه تیک بزنند.
اکنون این سیستم در بروز رسانی جدید به صورت مخفی در آمده است و دیگر نیازی نیست که حتی تیک گزینه من انسان هستم را هم انتخاب کرد؛ بلکه شناسایی ربات ها از طریق هوش مصنوعی انجام خواهد گرفت.

هوش مصنوعی که گوگل برای این سیستم در نظر گرفته است، موارد مشکوک را در پشت پرده بررسی خواهد کرد. بدین طریق فعالیت کپچای مخفی گوگل به صورت زیر خواهد بود:

اگر سیستم تشخیص دهد که شما انسان واقعی هستید، بدون هیچ مانعی سایت را مشاهده خواهید کرد.

در طرف مقابل، اگر سیستم شما را به عنوان کاربر مشکوک (ربات) شناسایی کند باید روال عادی کد کپچا را طی کنید تا وب سایت نمایش داده شود.

اگر شما هم علاقه مند هستید تا از این سیستم استفاده کنید و تجربه کاربری بهتری را برای کاربران سایت به وجود آورید، می توانید زا طریق لینک زیر کد API مخصوص به سایت خود را دریافت کنید.

https://www.google.com/recaptcha/admin#list

در انتها باز هم لازم به ذکر است که این سیستم از لحاظ عملکرد هیچ مشکلی ندارد. بنابراین، این کد امنیتی جلوی ارسال دیدگاه های خودکار و سایر مواردی که توسط ربات ها انجام می شوند را خواهد گرفت.

Rate this post
مقالاتی که شاید خوشتان بیاید

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.