7 عادت روزانه افراد بسیار موفق

موفقیت، موفقیت می آورد. این نکته ها را به کار بگیرید تا پیشرفت زیادی در زندگی کنید. وقتی افرادی را می بینید که قادر به انجام کارهایی خارق العاده هستند، تعجب می کنید و از خود می پرسید، چه چیزی باعث شده آنها از پس چنین کارهایی برآیند؟ مطالعات متعددی نشان داده اند که این افراد موفق ویژگی های مشترکی دارند. افراد موفق

1. با هدف و عمل برای هر روزشان برنامه ریزی می کنند

جمعه شب ها برای خیلی افراد ناراحت کننده است زیرا به معنای شروع یک هفته دیگر و کار دوباره است. افراد موفق برای تمام روزهایشان (حتی جمعه ها) برنامه ریزی می کنند تا روز متفاوت، بهتر، هیجان انگیزتر، هدفمندتر و معنادارتری داشته باشند. تونی رابینز می گوید عمل بدون درجه بالایی از هدف فقط وقت تلف کردن است. شما چه مقدار از زندگی‌تان را خودتان طراحی می کنید؟

 

2. از منطقه آسایش خود بیرون می آیند

افراد موفق زمانی به موفقیت می رسند که از حد توانایی های خود فراتر می روند. آنها به طور مداوم مرزها را می شکنند و به حداقل ها راضی نمی شوند. این به معنای بیرون آمدن از منطقه آسایش خود و بررسی کردن دنیای پیرامون است. آنها همیشه دنبال موقعیت هایی هستند تا همواره پیشرفت کنند. چند وقت است که پایتان را از منطقه آسایش خود بیرون نگذاشته اید؟

 

3. با افراد باهوش ارتباط برقرار می کنند

برخی از مشهورترین کارآفرینان دنیا، مانند بیل گیتس، استیو جابز، ریچارد برنسون و مارک زاکربرگ، از ابتدا کار گروه قدرتمندی در کنار خود داشتتند. آنها می دانستند که برای کسب موفقیت به این گروه و افراد نیاز دارند.

همکاری به شما اجازه می دهد تا فکرتان را بهبود ببخشید و خود را به چالش بکشید. شخصیت ما چکیده ای از شخصیت پنج نفر از دوستان نزدیک مان خواهد شد. شما با چه کسانی وقت می گذرانید؟

 

4. روی هدف نهایی خود تمرکز می کنند

تمرکز بر روی جزییات به شما اجازه می دهد تا نتایج را پیگیری کرده و بر اساس حقایق به دست آمده، پیشرفت کنید. اما گاهی اوقات پیش می آید که خود را غرق در جزئیات می کنید و ساختن و خلق کردن آینده ای بهتر را از یاد می برید.

اگر فراموش کنید که باید زندگی بهتری را برای خود طراحی و خلق کنید، چه کسی این کار را برایتان انجام می دهد؟ هیچگاه هدف نهایی را از یاد نبرید و روی چرایی زندگی تان کار کنید.

 

5. کارهایشان را به موقع انجام می دهند

ذات بشر اینگونه است که کارهایش را به تعویق بیندازد. افراد بسیار موفق تمرکز بالایی در انجام کارهایشان دارند. آنها گاهی حتی نیز به افرادی وسواسی یا خود خواه تبدیل می شوند و فداکاری هایی را می کنند که بیشتر ما نه آمادگی انجامش را داریم و نه اراده اش را. اولویت بندی بهتری انجام دهید؛ وقتی را کنار بگذارید تا روی اهدافتان تمرکز کنید.

 

6. پاسخ منفی را نمی پذیرند

وقتی به مانعی بر می خورید، آسان ترین کار این است که آنها را به عنوان انتهای مسیر در نظر گرفته و تسیلم شوید. فقط با اراده ترین (و گاهی لحبازترین) افراد می توانند آنقدر مقاوت کنند تا ادامه مسیر را نیز بپیمایند.

به برادران رایت فکر کنید؛ کسانی که سعی می کردند انسان ها را به پرواز درآورند. می توانید تصور کنید که دوستان‌شان به آنها چه می گفتند؟ امروزه ما دیگر نمی توانیم دنیای بدون هواپیما را تصور کنیم. رویای شما چیست؟

 

7. هیچگاه از یادگیری دست نمی کشند

یکی از بزرگ ترین توانایی های ما توانایی آموختن است. متاسفانه بیشتر ما هنگامی که تحصیلات آکادمیک به پایان می رسد، از یادگیری نیز دست می کشیم. به خودمان اجازه می دهیم تا در زندگی حرفه ای و شخصی به فردی راکد تبدیل شویم. دیل بومون، یکی از مشاورانم می گفت: «اگر سبز نمانی و رشد نکنی، (مثل میوه ای) می‌رسی و بر زمین می‌افتی». چه مدت از زندگی تان را به یادگیری اختصاص می دهید؟

 

جمع بندی

موفقیت موفقیت می آورد. این نکات را به کار بگیرید تا زندگی موفقی داشته باشید. مرتب خود را به چالش بکشید. هیچ‌گاه تسلیم نشوید. اطراف خود را با افرادی پر کنید که شما را به سوی کسب موفقیت تشویق کنند.


یادداشتی از گوین سکویرا (مجله خلاقیت)

Rate this post
مقالاتی که شاید خوشتان بیاید

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.