3 دلیل که نداشتن پول مانع کارآفرینی نمی شود

امروزه مردم بیشتر از گذشته برای خود کسب و کاری را راه اندازی می کنند و به دنیای کارآفرینی وارد می شوند. و دلیل آن نیست که مردم به طور ناگهانی به ایده های جدید دست یافته باشند، بلکه موانع سر راه تا این حد کم نشده بودند.

تکنولوژی اکثر موانع را از بین برده و به افراد این قدرت را داده است، تا بتوانند برای خود کسب و کاری را ایجاد کنند. در حقیقت این پیشرفت ها تا جایی پیش رفته است که می توان گفت همه می توانند به یک شخص کارآفرین تبدیل شوند و برای این منظور ما سه دلیل داریم.

1. عدم نیاز به تحصیلات عالی

در گذشته ای نه چندان دور برای اینکه بتوان کسب و کاری را راه اندازی کرد، لازم بود تا فرد مدارک عالی دانشگاهی را بدست آورد. مرحله ای که خود به عنوان یک مانع شناخته می شود. اما امروزه دیگر مدرک تحصیلی برای کارفرین شدن اهمیت گذشته را ندارد.

کافیست به افرادی نگاه کنید که در اولین دهه زندگی خود توانسته اند به موفقیت هایی برسند که پیش از این تصور آن حتی در رویاها هم ممکن نبود! میلیاردرهایی که قبل از 30 سالگی توانسته اند به کارآفرینان بزرگ تبدیل شوند.

اگر ایده ای دارید، کافیست شروع کنید.

 

2. بازاریابی ساده و مقرون به صرفه

یکی از بخش هایی که موفقیت یا شکست کسب و کارها را مشخص می کند، تبلیغ و بازاریابی برای پیدا کردن مشتری است. امروزه شما پس از شروع کسب و کار خود می توانید با استفاده از بسترهایی همچون شبکه اجتماعی LinkedIn، تبلیغات گوگل، وب سایت های نیازمندی مشتریان خود را پیدا کنید.

به عبارتی اینترنت به عنوان یک ابزار قدرتمند در اختیار شما قرار دارد، و این به شما بستگی دارد که تا چه اندازه ای بتوانید از آن در جهت رشد و توسعه کسب و کارتان استفاده کنید.

 

3. عدم نیاز به محل فیزیکی

خیلی ها به محض شنیدن راه اندازی کسب و کار جدید ناخود آگاه به گرفتن دفتر و شرکت، کارمند فکر می کنند! این موارد هرچند برای خیلی از کسب و کارها ضروری هستند، اما بسیاری از کسب و کارهای جدید امروزه بدون وجود محل فیزیکی راه اندازی شده اند.

اگر بخواهم مثال از دنیای واقعی و اطراف خودمان بزنم، کافیست در گوشی اپلیکیشن اینستاگرام را باز کنید و با کمی جستجو افرادی را پیدا کنید که از طریق این شبکه اجتماعی برای خود کسب و کاری پررونق را ایجاد کرده اند! یا افرادی که از طریق نوشتن برنامه و فروش آن در «کافه بازار» توانسته اند به راحتی درآمد میلیونی تجربه کنند. فروشگاه هایی که در واقعیت مغازه و مکانی برای خرید حضوری ندارند و از طریق همان فروش آنلاین توانسته اند به درآمد مناسبی برسند.

 

جمع بندی

کارآفرینی امروزه بسیار آسان شده است و تنها سختی آن تغییر ذهنیت است! پیشرفت تکنولوژی بسترهایی را ایجاد کرده است که تا چند سال پیش فکر کردن به آنها دیوانگی بود، اما الان اینگونه نیست؛ پس نگرش خود را تغییر دهید و فرصت های جدید را شناسایی کنید.

 

Rate this post
مقالاتی که شاید خوشتان بیاید

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.