موفقیت فرمول مخفی ندارد

موفقیت چیزی است که همه ما در زندگی خواهان رسیدن به آن هستیم. موفقیت می تواند در کسب و کار و یا روابط اجتماعی باشد. ما می دانیم که می خواهیم به چه چیزی برسیم اما همیشه به دنبال راه فرعی بوده ایم که بتوانیم از طریق آن به سرعت و در زمانی کوتاه به موفقیت برسیم و همین عامل باعث شده است تا تصورات ما از موفقیت و روش های رسیدن به آن تغییر پیدا کنند. عاملی که باعث شده است خیلی ها از رسیدن به موفقیت باز بمانند.

اسرار موفقیت

مدتی طولانی‌ست که به بازی گرفته شده اید و فریب خورده اید. هیچ فرمول مخفی، نوشداروی سحرآمیز یا راه حل سریعی برای موفقیت وجود ندارد. شما هیچ وقت با روزی دو ساعت وقت گذراندن در اینترنت، به درآمد چند صد میلیون تومانی نمی رسید. هیچ وقت نمی توانید پانزده کیلوگرم از وزن‌تان را در یک هفته کم کنید، با مالیدن یک کرم روی صورت تان بیست سال جوان تر نمی شوید، و نمی توانید با خوردن یک قرص زندگی زناشویی تان را درست کنید و موفقیت بادوام و پایدار را هم با هر برنامه ای که برای واقعی بودن بسیار عالی به نظر می رسد بدست نمی آورید.

 

موفقیت خریدنی نیست

خیلی خوب می‌شد اگر می توانستید موفقیت، شهرت، عزت نفس، روابط خوب، سلامتی و آسایش و رفاه خودتان را در یک بسته‌ی ظریف و زیبا از فروشگاه محله تان بخرید. ولی موفقیت در این دنیا این طوری به دست نمی آید.

ما دائما با ادعاهای مهیج فراینده ای درباره ی پولدار شدن، خوش اندام شدن، جوان تر شدن و… بمباران می شویم و معمولا همه آنها ادعاهایی یک شبه با تلاش کم و پرداخت مبلغی کم هستند. این پیام های بازاریابی تکراری، احساس و درک ما را درباره ی آن چه که برای رسیدن به موفقیت لازم است، تحریف می کنند. ما بینش مان را درباره ی اصول ساده اما عمیقی که برای موفقیت لازم و ضروی هستند، از دست داده ایم.

دارن هاردی: تجربیات شخصی من ثابت کرده اند که مهم نیست چه چیزی یاد می گیرید یا از چه استراتژی یا تاکتیکی استفاده می کنید، موفقیت در نتیجه‌ی سیستم عامل اثر مرکب به دست می آید.

کسب موفقیت، سخت است. این فرآیند پر زحمت، ملال آور و بعضی وقت ها حتی خسته کننده است. پولدار شدن، نافذ و جهانی شدن در رشته و زمینه‌ی خودتان، آهسته و دشوار اتفاق می افتد. اشتباه برداشت نکنید؛ با پیروی از این اصول و مراحل، تقریبا بلافاصله نتایج آن را در زندگی تان می بینید. ولی اگر از کار، نظم و تعهد گریزان هستید، همان بهتر پای تلویزیون بنشینید و به تبلیغاتی که سرشار از شعارها و وعده های موفقیت یک شبه‌ی مشتری پسند هستند، امید بندید؛ البته اگر یک کارت اعتباری پُر از پول دارید.

 

دانش لازمه موفق شدن نیست

حرف آخر این که شما همین حالا تقریبا تمام چیزهایی را که برای موفقیت می خواهید، می دانید. شما به یادگیری چیزهای بیش تر، احتیاجی ندارید. اگر کل چیزی که می خواهیم داشتن اطلاعات بیشتر بود، پس هرکسی که به اینترنت دسترسی دارد، باید در یک عمارت مجلل زندگی کند و عضلاتی پولادین داشته و کاملا خوشحال و سعادتمند باشد.

اطلاعات جدید یا بیشتر چیزی نیست که شما به آن احتیاج دارید، بلکه شما یک برنامه عملی جدید می خواهید. وقت آن رسیده که رفتارها و عادت های جدیدی را در خودتان خلق کنید که شما را از کارشکنی و خرابکاری دور کند و ببرد به سمت موفقیت. رسیدن به موفقیت به همین سادگی‌ست.

 

مسیر موفقیت

مقالات و دروس موفقیت به شما راه و روش های رسیدن به موفقیت را نشان می دهند. شما می توانید صدها کتاب بخوانید، اما تا زمانی که وارد حوزه عمل نشده اید نمی توانید از آنها استفاده کنید.

در اصل به قول دارن هاردی شما دانش موفقیت را دارید و تنها کاری که باید انجام دهید، استفاده از آنها در دنیای واقعی و عمل است. شما می توانید در تصورات خود یک قصر با شکوه را خیال پردازی کنید اما تا زمانی که در دنیای واقعی آجرهای آن را روی هم نگذارید، قصرتان فقط یک رویا خواهد ماند.

 


برگرفته شده از کتاب «اثر مرکب» نوشته دارن هاردی

Rate this post
مقالاتی که شاید خوشتان بیاید

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.