چگونه اجتماعی تر باشیم ؟

برخی از ما ذاتا انسان های درون گرایی هستیم و از موقعیت های اجتماعی می ترسیم؛ اما برخی نیز ممکن است از اجتماعی بودنشان لذت هم ببرند اما گاهی حوصله برقراری ارتباط با مردم را نداشته باشند. متاسفانه هم در زندگی شخصی و هم در زندگی حرفه ای ما زمان هایی وجود دارد که مجبوریم اجتماعی باشیم؛ چه خوش‌مان بیاید چه نیاید. البته کار به همین سادگی ها نخواهد بود زیرا نه مغز و نه بدن شما در آن لحظات نمی خواهد این موضوع را قبول کند. اگر بدانیم که دلیل این موضوع چیست، کارایی خیلی بیشتری خواهیم داشت. در ادامه چند استراتژی را بخوانید برای این که در حال و هوای اجتماعی قرار بگیرید.

انرژی زایی

شما خسته اید. کاملا قابل درک است. بیشتر مردم این خستگی را با جمله «خیلی خسته‌م، فقط می خواهم بروم خانه و بخوابم» بیان می کنند. اما گاهی فرصتی برای رفتن به خانه و خوابیدن ندارید. پس چه کار می توانید کنید؟

مشخص ترین راه حل این است که چرتی کوتاه بزنید. یکی از بهترین راه حل های خستگی دریافت کمی کافئین است. توصیه می کنم نوشیدنی ای بخورید که مقدار متعادلی کافئین داشته باشد. مقدار زیاد کافئین باعث می شود آنقدر این طرف آن طرف بروید و تند صحبت کنید که همه اطرافیان‌تان سرگیجه بگیرند!

شایدخستگی تان ناشی از دهیدراته شدن بدن تان باشد (بیشترما بدن های نسبتا دهیدراته ای داریم). یک لیوان آب بخورید و سپس در طول فعالیت اجتماعی‌تان نیز یک لیوان آب به همراه داشته باشید تا از دهیدراته شدن بدن‌تان جلوگیری کنید.

گرسنه نیستید؟ اغلب کمبود انرژی ناشی از کار زیاد بدون تغذیه مناسب است. آخرین بار کی چیزی خوردید؟ حتی اگر به تازگی خوراکی‌ای خورده اید، از خودتان بپرسید که آیا سالم بوده یا خیر؟ غذا یا میان وعده‌ای سالم که ترکیب مناسبی از پروتئین و کربوهیدرات و کمی چربی داشته باشد می تواند به شما کمک کند تا انرژی از دست رفته تان را بازیابید.

 

شخصیتی

اگر فردی درونگرا هستید، فردی درونگرا هستید! کاری نمی شود که برونگرا شوید. اما می توانید سعی کنید که آرامش و سطح روابط اجتماعی تان را افزایش دهید. شاید اجتماعی بودن برای فردی درونگرا کار سختی باشد و میزان زیادی استرس به او وارد کند. شلوغی، گروه های مردمی بزرگ، سر و صدا و فعالیت های زیاد باعث اضطراب افراد درونگرا می شود.

در صورت امکان جو آرام‌تری را انتخاب کنید. سعی کنید در محیطهای آرام تر به برقراری ارتباط بپردازید. به عنوان مثال اگر جمعیت زیادی در سالن وجود دارند، نگاهی به بالکن ها بیندازید. جایی را انتخاب کنید که برای تان آشنا باشد. اگر با محیط آشنا باشید، مکالمات و تعامل با مردم کار خیلی ترسناکی به نظر نخواهد رسید.

دوستی با خود ببرید. یک استراتژی همیشگی و مفید. اگر تنها نباشید احساس آرامش بیشتری خواهید داشت، به خصوص اگر این دوست‌تان فرد برونگرایی باشد.

روی بهبود و ارتقای روابط اجتماعی‌تان کار کنید. اگر ندانید که چه باید بگویید و چکونه باید رفتار کنید، قطعا روابط اجتماعی خوبی نیز نخواهید داشت. روی معرفی خودتان کار کنید. چند ایده خوب برای شروع مکالمه داشته باشید. موقعیت هایی را تصور کنید که حرفی برای گفتن ندارید و سوالات مناسبی برای ادامه بحث در ذهن داشته باشید: «چه مدت است که در فلان شرکت کار می کنید/ در این شهر زندگی می کنید؟»

زمانی که حوصله اجتماعی بودن ندارید، اغلب با کشف دلیل این حالت می توانید سریع‌تر حال و هوای تان را عوض کنید. شاید کماکان از برقراری ارتباط لذتی نبرید، اما قطعا استرس کمتری را تحمل خواهید کرد.

 

4/5 - (1 امتیاز)
مقالاتی که شاید خوشتان بیاید

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.