4 ابزار برای بزرگ نشان دادن کسب و کار کوچک

داشتن کسب و کار کوچک مزایای خاص خودش را دارد: چست و چابک هستید، می توانید در مدت کوتاهی مسیر کاری تان را تغییر دهید. مستقل هستید. بله، شاید به اندازه کسب و کارهای بزرگ مشتری جذب نکنید، اما این بدان معنا نیست که از نظر مشتریانی که به دست آورده اید، حرفه ای نباشید. شما می توانید کاری کنید که کسب و کار کوچکتان بزرگ جلوه کند.

 

وب سایت خود را بسازید/ به روزرسانی کنید

انجمن کسب و کارهای کوچک (SBA) در سال گذشته تخمین زد که 50% از تمام کسب و کارهای کوچک هنوز وب سایتی ندارند. کسب و کار کوچک شما بدون حظور در دنیای اینترنت ممکن است مورد توجه مشتریان احتمالی قرار نگیرد.

حالا خبر خوب این است: ایجاد یک وب سایت از همیشه آسان تر شده است، به ویژه وب سایتی که مشتریان بتوانند از طریق موبایل های هوشمند آن را ببینند. بیش از 75% کاربران گوشی های هوشمند از طریق موبایل به اینترنت دسترسی پیدا می کنند و این رقم تا سال 2018 به 86% خواهد رسید.

هم اکنون گوگل به سایت هایی امتیاز می دهد که عملکرد خوبی در دستگاه های موبایل دارند. احتمالا شما هم می خواهید یکی از اولین سایت هایی باشید که در جستوجوهای گوگل معرفی می شوید.

بدین منظور می توانید از سیستم های مدیریت محتوا (CMS) و پوسته های واکنشگرا (Responsive) استفاده کنید تا سایت در تمامی دستگاه ها به درستی نمایش داده شود.

کسب و کارهایی که از قبل وب سایت خود را ایجاد کرده اند، با انتشار محتوای جدید و اخبار مربوط به شرکت می توانند سایت خود را بروز نگه دارند تا افراد با مراجعه به سایت بتوانند به اطلاعات جدید دسترسی داشته باشند.

 

بودجه مشخصی برای بازاریابی مشخص کنید

درسال 2014، شرکت پراکتر و گامبل (PG) برای کارهای بازاریابی خود 2.64 میلیارد دلار هزینه کرده است که از بودجه بازاریابی هر شرکت دیگری بالاتر بوده است. مطمئنا کسب و کارهای کوچک نمی توانند چنین مبلغی را به بازاریابی اختصاص دهند، اما کسب و کار کوچکی که به رشد و توسعه خود امیدوار است باید مقدار بودچه مشخصی را برای بازاریابی اختصاص دهد تا محصولاتش در تیررس نگاه مشتریان قرار بگیرد.

اگرچه ممکن است عده ای معتقد باشند که «محصول خوب خودش فروش خواهد رفت» اما اینطور نیست، زیرا اگر این طور بود شرکت های بزرگ و مشهور دیگر نیازی به تبلیغات نداشتند.

چقدر باید خرج کنید تا دیده شوید؟ پژوهش اخیر مجله CMO نشان داده است که شرکت های بزرگ به طور متوسط 11% از بودجه کلی شان را به بازاریابی و تبلیغات اختصاص می دهند. اگر بودجه ای ندارید، به درآمدتان توجه کنید. مجله CMO دریافته است که مخارج بازاریابی چیزی در حدود 6.6% از درآمد شرکت ها بوده است.

به طور کلی شرکت هایی که مشتریان شرکتی (و نه فردی) دارند، نیاز کمتری نیز به بازاریابی خواهند داشت. اگر می خواهید کمپین بزرگی راه اندازی کنید اما منابع کافی در اختیار ندارید، سرمایه گذار پیدا کنید.

 

حضورتان را در شبکه های اجتماعی افزایش دهید

شرکت P&G در سال 2014 با کاهش شدید بودجه بازاریابی سنتی و سرمایه گذاری بر تبلیغات دیجیتال و بازاریابی در شبکه های اجتماعی همه را شگفت زده کرد. شبکه های اجتماعی دیگر یک ضرورت مطلق به شمار می آیند.

اما کدام شبکه اجتماعی شما را بزرگ و حرفه ای جلوه می دهد؟ اگر کسب و کاری حرفه ای دارید و باید با افراد حرفه ای سروکار داشته باشید، من لینکدین را پیشنهاد می کنم. اگر رستورانی دارید و میخواهید به مردم نشان دهید غذاهایتان چقدر عالی هستند، اینستاگرام روش بسیار خوبی برای ایجاد ارتباط با مخاطبان نوجوان است.

ببینید که برترین نشان های تجاری که در حوزه صنعتی شما کار می کنند، از چه شبکه های اجتماعی استفاده می کنند و شما نیز در صورت امکان در آن شبکه حضور یابید.

 

پول خرج کنید تا پول به دست آورید

نشان های تجاری بزرگ هر روز برای کسب و کارشان سرمایه گذاری می کنند. وب سایت مناسب، بازاریابی متداوم و استفاده از ابزارهای بازاریابی مدرن مانند شبکه های اجتماعی تمامشان نکاتی کلیدی هستند که کار را برای کسب و کارهای کوچک از هر زمان دیگری راحت کرده اند.

 


منبع: entrepreneur / مترجم: شادی حسن پور (مجله خلاقیت)

4/5 - (1 امتیاز)
مقالاتی که شاید خوشتان بیاید

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.