4 فعالیت گروهی مفرح در اداره

فعالیت های گروهی علاوه بر اینکه برای بالا بردن کارایی و سوددهی شرکت ها بسیار مفیدند باعث افزایش روحیه کارکنان نیز می شوند. با وجود این برخی کارکنان بر این باورند اینگونه فعالیت ها میان کارکنان ایجاد تنش کرده و زیانبار است. از این رو انتخاب فعالیت های گروهی مناسب و اجرای درست آنها مهم است. در ادامه می توانید برخی از موسوم‌ترین فعالیت های گروهی را بیابید.

1. چیزهای کم اهمیت اداره

برای این فعالیت به 20 تا 30 تا سوال در رابطه با شرکت‌تان نیاز دارید. به عنوان مثال:

  • شرکت‌تان چند دفتر در کشور دارد؟
  • شرکت در مجموع چه تعداد کارمند دارد؟
  • ساختمان اداره چند طبقه است؟
  • چند نفر در بخش منابع انسانی کار می کنند؟
  • اسم مدیرعامل / رئیس امور مالی / مدیر ارشد اطلاعات چیست؟

با سوالات دیگری مانند این می توانید دانش همکارن تان را در مورد محل کارشان بسنجید.

 

2. یک حقیقت و یک دروغ

این فعالیت به طور  خاص در زمانی که افراد برای اولین بار یکدیگر را ملاقات می کنند بسیار مناسب است. در ابتدا هرشخص باید ایستاده خود را معرفی کند، سپس باید دو نکته در مورد خودش بیان کند که تنها یکی از آنها حقیقت است. هدف در اینجا این است که به دیگران بقبولانید که دروغ‌تان در واقع حقیقت است. در نهایت دیگران بحثی آزاد را شروع می کنند در مورد اینکه کدام یک از گفته های شما حقیقت داشته. این عمل به شناخت بهتر افراد گروه و همینطور تشویق به ارتباطات آزاد ختم می شود.

 

3. فعالیت های داوطلبانه

شاید برای کاری داوطلبانه مجبور به خروج از دفترتان باشید ولی فعالیت هم رضایت بخش است و هم برای ایجاد روابط بسیار موثر. فعالیت هایی مثل کاشت درخت، تدریس در مناطق محروم، جمع آوری پول با فروش غذا، سازمناندهی مسابقات ورزشی جوانان، مراقبت از حیوانات در پناهگاه‌ها و… با خدمت رسانی به جامعه می توانید برای کار خوبی که می کنید احساس خوبی دریافت کنید، بخوش بگذرانید، رابطه با همکارانتان را قوی تر کنید و مهارت های مدیریتی خود را افزایش دهید.

 

4. مسابقه اکتشافی

باید موضوعی را انتخاب کنید و مجموعه سرنخ هایی در مورد آن فراهم کنید تا کسی بتوانید این فعالیت را به انجام برساند و برنده جایزه شود. بهتر است همه را به گروه های دو یا سه نفره تقسیم کنید و به آنها اجازه دهید یکدگیر را بهتر بشناسند تا باعث ترغیب ایجاد رابطه میان آنها شود. این فعالیت نیاز به همکاری و اعتماد به هم گروهی هایتان دارد. اگر با گروه‌تان کار نکنید تمام کردن این بازی برایتان سخت خواهد بود.

Rate this post
مقالاتی که شاید خوشتان بیاید

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.