با این 5 نکته به نگاه مثبت تری برسید

تغییر نوع نگرش به زندگی و کسب و کار می تواند نتایج فوق العاده ای به همراه داشته باشد. در اصل برای اینکه بتوان موفق شد لازم است که برخی موارد و رویکردهای ذهنی منفی را به رویکردی مثبت تبدیل کرد. برای اینکه بتوانید به چنین نگرشی برسید با ما همراه باشید تا 5 نکته مهم را با شما در میان بگذاریم.

تاریخ نشان داده است افرادی که نگرش خوشبینانه‌ای نسبت به زندگی دارند، آنهایی هستند که معمولا به بیشترین سطح موفقیت دسب می یابند. برای من، تغییر رویکرد ذهنی منفی به رویکردی مثبت منجر به این شد که سبک زندگی کاملا متفاوتی، چه زندگی شخصی و چه حرفه‌ای را در پیش بگیریم.

زمانی که عقیده ام را تغییر و مثبت گرایی‌ام را افزایش دادم، از فردی افسرده که چند کسب و کار نوپای شکست خورده داشت به کسی تبدیل شدم که کسب و کار موفقی در زمینه اپلیکیشن ها به دست آورده و حتی روی مجله انتروپرونر هم قرار گرفته است. در این مقاله پنج نکته ای را که به من کمک کردند تا ذهنیت منفی‌ام را کنار بگذارم و به فردی مثبت تر تبدیل شوم، برای شما ذکر کرده‌ام:

1. قدردانی‌تان را ابراز کنید

یکی از آسان ترین روش ها برای افزایش رویکرد مثبت این است که قدردانی خود را ابراز کنید. نسبت به چیزهایی که در حال حاظر دارید، سپاس گذار باشید تا به سرعت هر ذهنیت منفی که به سراغ‌تان می آید، از شما دور شود. قدردانی به سرعت احساس عشق را در وجودتان شعله ور می کند. جایی هم که عشق باشد، ترس و دیگر احساسات منفی حضور نخواهند داشت.

بهترین و کارآمدترین روش برای قدردانی در زندگی این است که هر روز صبح زمانی را برای این کار اختصاص دهید. وقتی از خواب بیدار می شوید، 10 چیزی را که قدردان آنها هستید با خود مرور کنید. هم می توانید با صدای بلند آنها را ذکر کنید و هم این که فقط در ذهن خودتان به مرورشان بپردازی، اما آنها باید همراه با جزئیات باشد و از اعماق وجودتان برآمده باشند. چشمانتان را ببندید تا بهتر بتوانید حس قدردانی داشته باشید.

 

2. بخشنده باشید

بسیاری از اوقات احساسات منفی ممکن است در نتیجه تمرکز بر جوانب منفی زندگی پدید آیند. با بخشش و هبه به دیگران می توانید به سرعت این احساسات منفی را کنار بگذارید.

مهارت هایتان را با افرادی که در اطرافتان هستند به اشتراک بگذارید. اگر کسی به دنبال توصیه ای بود، به او کمک کنید. هیچگاه در مورد ارزش هایتان تردید نکنید. شاید حتی کوچک‌ترین ایده ای که در اختیار کسی قرار می دهید، تغییر بزرگی در زندگی و طرز تفکر او ایجاد کند.

3. تنفس‌تان را کنترل کنید

اینطور می گویند افرادی که توانایی کنترل تنفس شان را دارند، می توانند زندگی شان را نیز کنترل کنند. این جمله از جوانب بسیاری حقیقت دارد. به وقت هایی فکر کنید که کنترل تان را از دست داده اید. چه تغییری در الگوی تنفسی‌تان ایجاد می شود؟ در هنگام عصبانیت تنفس کوتاه و سریع می شود. اگر بتوانید تنفس خود را کنترل کنید، می توانید احساسات منفی خود را درک کرده و تغییر دهید.

 

4. موفقیت را تجسم کنید

استفاده از توانایی تجسم یا تخیل می تواند ابزار قدرتمندی برای کسب رویکردی مثبت باشد. بسیاری از ذهن های قدرتمند جهان، از جلمه اپرا وینفری، ویل اسمیت، تایگر وودز و… به استفاه از تجسم برای جذب آنچه در زندگی خواسته اند، معروف هستند. پس شما چرا این کار را نکنید؟

 

5. تمرکز کنید

تمرکز و یوگا یکی از کارآمدترین روش هایی است که برای افزایش مثبت گرایی می توانید به کار ببندید. تمرین مدیتیشن آگاهی فردی را افزایش می دهد و ارتباط روشنی میان ذهن، جشم و روح ایجاد می کند. از طریق مدیتیشن می توانید یاد بگیرید که افکار منفی را که عقب نگهتان داشته کنار بگذارید و با خود والاترتان ارتباط برقرار کنید.

 

اگر این تاکتیک ها و تکنیک ها را به کار گرفته و اعمال کنید، با جریان زندگی هماهنگ می شوید و شانس بیشتری نسبت به هر زمان دیگری به دست می آورید.


نوشته مایکل جیکوب | ترجمه مجله خلاقیت

Rate this post
مقالاتی که شاید خوشتان بیاید

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.