بدست آوردن آدرس IP کاربر با استفاده از کد PHP

کاربران با استفاده از این اسکریپت PHP آدرس IP خودشان را مشاهده خواهند کرد

دریافت آدرس IP کاربران ساده تر از آن است که شما فکرش را کنید، این کار تنها با یک خط کد PHP قابل انجام است.

در این اسکریپت ابتدا ما IP کاربر را بدست می‌آوریم و سپس آن را جهت نمایش به کاربر با کد پی اچ پی چاپ می کنیم. در واقع، هر کاربری که از آن صفحه از سایت که کد وجود دارد بازدید کند، آدرس IP خودش را مشاهده خواهد کرد.

اسکریپت نمایش آدرس IP در PHP

برای اینکه IP افرادی که از سایت بازدید می کنند را بدست آورید، از کد زیر استفاده کنید:

دستور فوق تنها IP را بدست می‌آورد، در نتیجه برای اینکه بازدید کننده بتواند IP خود را مشاهده کند، لازم است که دستور چاپ اطلاعات در صفحه را هم استفاده کنیم. نمونه ساده این اسکریپت را می توانید در زیر مشاهده کنید:

نکته: با اینکه این کدها به طور دقیق کار خود را انجام می دهند، اما اگر کاربر با استفاده از پروکسی از سایت بازدید کند، اسکریپت IP واقعی را شناسایی نخواهد کرد. در این حالت آی پی پروکسی نمایش داده خواهد شد.

توجه: این اسکریپت هیچ‌گونه داده ای را ذخیره نمی کند و کاربران تنها آدرس IP خودشان را مشاهده خواهند کرد، نه آی‌پی شخص دیگری را.

 

اطمینان از نمایش صحیح IP

اگر مطمئن نیستید که این اسکریپت به درستی کار می کند، برای امتحان می توانید از سایت هایی که آدرس IP را نشان می دهند استفاده کنید.

برای مثال، پس از اینکه آدرس IP خودتان را با استفاده از این اسکریپت بدست آوردید، آن را یادداشت کنید و سپس به وب سایت WhatsMyIP.org مراجعه کنید. این وب سایت IP شما را نشان خواهد داد. اکنون هر دو آدرس IP را در کنار هم بگذارید و ببینید که یکسان هستند یا خیر!

بدست آوردن آدرس IP کاربر با استفاده از کد PHP
5 (100%) 1 vote
مقالاتی که شاید خوشتان بیاید

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.